به روز شده: 11 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 32063
زمان انتشار: چهارشنبه 22 خرداد 1392 - 10:19:56

سازمان جهانی کار: بیش از 10 میلیون کودک به کارهای سخت مشغولند

سازمان جهانی کار: بیش از 10 میلیون کودک به کارهای سخت مشغولند
کودکان  - سازمان جهانی کار چهارشنبه اعلام کرد تعداد 10 میلیون و 500 هزار کودک و نوجوان در سراسر جهان در شرایطی بسیار پر خطر و حتی مشابه بردگی کار می کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، سازمان جهانی کار که وابسته به سازمان ملل است همچنین افزود سه چهارم این کودکان و نوجوانان دختر هستند و شش و نیم میلیون نفر از این تعداد، نوجوانان خدمتکاری هستند که بین پنج تا 14 سال سن دارند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژنو ، «کونستانس توماس» مسئول برنامه جهانی ریشه کنی کار کودکان در سازمان جهانی کار گفت : « این سازمان تلاش های بین المللی را برای پایان دادن به این نوع بهره کشی و استثمار آغاز کرده است.»
وی گفت اوضاع بسیاری از کودکان و نوجوانان کارگر نه تنها به گونه ای است که نقض صریح حقوق کودکان محسوب می شود بلکه مانعی در برابر پیشرفت و دستیابی به بسیاری از اهداف ملی و بین المللی به شمار می رود.
طبق آمار سازمان جهانی کار، این مشکلی جهانی است هر چند کشورهای افریقایی زیر صحرا به ویژه کشورهایی مثل بورکینافاسو ، غنا ،‌ساحل عاج و مالی بیشترین نگرانی را در این زمینه دارند.
در گزارشی 87 صفحه ای به مناسبت بزرگداشت روز جهانی مبارزه با کار کودکان که در 12 ژوئن منتشر شد ، تأکید شده است که خانواده های روستایی در کشورهایی نظیر پاکستان و نپال گاهی اوقات برای پرداخت دیون و بدهی هایشان ، کودکان را به سوی این گونه مشاغل و خدمات سوق می دهند. در هائیتی صدها هزار تن از کودکان از جمله آنهایی که از بلایای طبیعی جان سالم بدر برده اند ، جذب مشاغلی شده اند که شرایط آنها فقط اندکی از بردگی بهتر است.
 
 
 

کد مطلب: 32063
زمان انتشار: چهارشنبه 22 خرداد 1392 - 10:19:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب