به روز شده: 1 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 32090
زمان انتشار: پنجشنبه 23 خرداد 1392 - 15:10:29

شورای انقلاب فرهنگی از ملت ایران برای خلق حماسه سیاسی در انتخابات دعوت کرد

شورای انقلاب فرهنگی از ملت ایران برای خلق حماسه سیاسی در انتخابات دعوت کرد
حقوق بشر  > ایران  - دبیر‌خانه ‌شورای انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای مردم را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا دعوت کرد.

 متن بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی که برای حضور پرشور در انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا صادر شده، بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم

بار دیگر موسم بلوغ سیاسی ملت بزرگ و آزاده ایران فرا رسید، دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی روز جمعه به این آب و خاک معطر به عطر ولایت و شهادت دیده می‌دوزند‌ تا ببینند این ملت سرفراز و قدرشناس چگونه با حضوری دیگر در پای صندوق های رای، نعمت استقلال و آزادی خود را شکر می‌گذارد.

انتخابات در نظام مردم‌سالاری دینی؛ یک آئین سیاسی و عبادی است و به همین دلیل با آنچه ‌در نظام های سکولار تحت سیطره لیبرال سرمایه داری است، تفاوت ماهوی دارد.

در نظام اسلامی، "انتخابات" علاوه بر قدرت‌نمایی ملی برای نشان دادن عزم مردم در حفاظت از آرمان‌های انقلاب اسلامی، نمایانگر وفاداری و قدرشناسی این ملت بزرگ نسبت به خون شهیدانی است که بر خاک افتادند تا درخت تناور جمهوری اسلامی به مصداق آیه شریفه (کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُها ثابتٌ وَ فَرْعُها فی السَّمآءِ) مستدام باشد.

امروز درخت سترگ جمهوری اسلامی ایران به فرموده این آیه شریفه دارای ریشه‌ای محکم در عمق اعتقادات دینی ملت مسلمان و شاخه‌هایی گسترده در ابعاد زندگی مردم ایران است و می‌توان پیشرفت‌های علمی و فرهنگی در این بیش از سه دهه بعد از انقلاب را مصداق بارزی از این شاخه‌ها دانست.

سرعت دادن به روند پرشتاب پیشرفت‌های همه‌جانبه ملت بزرگ ایران از جمله پیشرفت‌های فرهنگی و علمی یکی از وظایف اصلی رئیس جمهور آینده خواهد بود که انقلاب اسلامی ایران امروز الگوی همه ملل آزادیخواه شده و مهمترین هدف دشمنان مقابله با این الگو است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی گام‌های موثری در حوزه علم و فرهنگ برداشته شده است که مهمترین آنها تدوین اسناد راهبردی با مشارکت نخبگان حوزه و دانشگاه در موضوعات علم و فرهنگ است که این اسناد امروز راه رئیس جمهور آینده را برای استمرار پیشرفت ملت ایران تسهیل کرده است.

ملت بزرگ ایران در روز 24 خرداد به حول و قوه الهی و دعای خیر حضرت ولی عصر (عج)، بار دیگر با حضوری پرشور در پای صندوق‌های رای با برگزیدن رئیس جمهوری متدین، متعهد به ارزش‌ها و دارای آمادگی و توانایی برای انجام کار بزرگ مدیریت عالی اجرائی کشور، گام مهم دیگری در مسیر تعالی میهن خود برخواهند داشت.

ملت فهیم و سرافراز ایران با طراحی انجام شده توسط صداوسیما در فضایی آزاد و با فرصت برابر، با رعایت اخلاق رقابت سیاسی، سخن همه نامزدهای محترم را شنیده و برنامه‌های ارائه شده توسط آنان را با معیار عقل و انصاف سنجیده و در روز انتخابات با اتکال به الطاف لایزال الهی، برای انتخابی اصلح به پای صندوق‌های رای می‌روند.

از سوی دیگر در روز جمعه ملت ایران در انتخابی دیگر نمایندگان خود را در شوراهای اسلامی شهر و روستا برمی‌گزینند.

شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان نهادی که وظیفه رسیدگی به مسائل روزمره زندگی مردم را برعهده دارد، نهادی راهبردی است که می‌تواند در صورت برخورداری از حضور افرادی خدوم و توانا، روند زندگی روزمره مردم را تسهیل کند و به همین دلیل رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) بارها بر لزوم توجه شایسته بر این انتخاب تاکید فرموده‌اند.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی بر روح بنیانگذار بنای رفیع مردم‌سالاری دینی در این آب و خاک، حضرت امام خمینی(ره) و فرزندان به خون غلطیده‌اش درود فرستاده و ضمن لبیک به ندای رهبر عزیز و سپاس از کسانی که ضمن رعایت قانون و اخلاق بر نشاط و شور سیاسی افزودند، همه ملت بزرگ ایران به ویژه نخبگان و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی را به حضوری پرشور و حداکثری و خلق حماسه سیاسی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شورای‌های اسلامی شهر و روستا و انتخابی مطابق با موازین شرع و اخلاق فرامی‌خواند.

و ما النصر الا من عندالله العزیز الحکیم»

کلید واژه: انتخابات
کد مطلب: 32090
زمان انتشار: پنجشنبه 23 خرداد 1392 - 15:10:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب