به روز شده: 14 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 32125
زمان انتشار: شنبه 25 خرداد 1392 - 10:13:31

انتقاد شدید نماینده سوریه از تصمیم شورای حقوق بشر

انتقاد شدید نماینده سوریه از تصمیم شورای حقوق بشر
حقوق بشر  > جهان  - به دنبال تصویب پیش‌نویس قطعنامه ضد سوری شورای حقوق بشر سازمان ملل، نماینده دائم سوریه در این سازمان اعلام کرد: تصمیم شورای حقوق بشر تصمیمی سرشار از دروغ بوده و با واقعیت هیچ ارتباطی ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز،‌ فیصل الحموی، نماینده دائم سوریه در شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد: تصمیم اخیر شورای حقوق بشرسازمان ملل در تصویب پیش نویس قطعنامه محکومیت "مداخله گروه‌های خارجی در درگیری‌های سوریه" اقدامی جانبدارانه بود.

 وی در واکنش به این اقدام عنوان داشت: این امر کاملا دروغ بوده وبا حوادثی که در سوریه اتفاق می‌افتد به هیچ وجه ارتباطی ندارد و دور از حقیقت است.

 نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در ادامه گفت: در پیش نویس قطعنامه شورای حقوق بشر ادعا شده که برخی جنایت‌ها در شهر القصیر رخ داده این در حالی است که به هیچ وجه این مساله حقیقت ندارد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از الحموی اعلام کرد: پیش نویس قطعنامه مذکور از حضور مزدوران و گروه‌های تکفیری از بیش از کشور دنیا که به سوریه آمده و از سوی برخی از کشورهای حامی این قطعنامه حمایت مالی می‌شوند، غفلت شده است. این قطعنامه نشان می‌دهد که چنین تصمیماتی از سوی اتحادیه عرب اتخاذ می‌شود. چیزی که سوریه به طور کلی با آن مخالف است زیرا به عقیده مقامات دمشق اتحادیه عرب دیگر نقشی نداشته و به ابزاری برای اعمال فشار تبدیل شده و قطر به عنوان یکی از طرف‌های سهیم در ایجاد بحران سوریه، بر آن سلطه دارد.

الحموی در ادامه گفت: آیا این اقدام درست است که برخی به اراضی لبنان حمله کنند و اسقف‌های ارتودوکسی و حجاج لبنانی را ربوده و کودکان را در برابر چشمان والدینش اعدام کنند.

وی گفت: قطر که میلیاردها دلار برای حمایت از گروه‌های تندرو و تکفیری خرج کرده و همواره به دخالت در امور داخلی کشورهای آسیایی، آفریقا و عربی می‌پردازد حتی یک دلار هم برای گسترش دموکراسی و تقویت حقوق بشر خرج نکرده است چرا که نمی‌داند قانون اساسی، پارلمان، انتخابات و احزاب سیاسی واقعا چیست.

الحموی همچنین نظارت آمریکا بر طرح مذکور و ترویج آن در کشورهی مختلف از طریق اعمال فشار بر برخی از کشورهای عضو شورای امنیت را محکوم کرده و این اقدام را از سوی کشوری بزرگ و عضو دائم شورای امنیت غیر منطقی دانست.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل درباره ادعاهای کمیته بین‌المللی در خصوص استفاده ارتش از سلاح شیمیایی در سوریه نیز گفت: پس از اینکه کمیته تحقیقات بین‌المللی به وجود اسنادی مبنی بر استفاده گروه‌های تروریستی از گاز سارین اشاره کرد و تنها ساعاتی پس از آن این مساله را تکذیب کرد. سوریه و شماری از کشورها دریافتند که این کمیته اعتبار و حرفه‌ای بودنش را از دست داده و این به خاطر نقش قطر و ترکیه به عنوان دو عامل اصلی در بحرانی کردن اوضاع سوریه است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل اخیرا با اکثریت آراء بار دیگر قطعنامه‌ای ضد سوری تصویب کرد که در آن "مشارکت گروه‌های خارجی در درگیری‌های سوریه و نقض آشکار حقوق بشر در القصیر" محکوم شده است.

کد مطلب: 32125
زمان انتشار: شنبه 25 خرداد 1392 - 10:13:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد