به روز شده: 3 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 32134
زمان انتشار: شنبه 25 خرداد 1392 - 12:21:26

دبیر کل سازمان ملل با ارسال سلاح به سوریه مخالفت کرد

دبیر کل سازمان ملل با ارسال سلاح به سوریه مخالفت کرد
حقوق بشر  > جهان  - دبیرکل سازمان ملل گفت: افزایش ارسال سلاح برای هر کدام از طرفین درگیر در جنگ داخلی سوریه نمی‌تواند مفید باشد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، بان کی‌مون دبیرکل سازمان ملل ضمن مخالفت با ارسال سلاح برای شورشیان سوری، اظهار داشت: ارسال سلاح به سوریه برای هر کدام از طرفین درگیر در جنگ داخلی این کشور نمی‌تواند مفید باشد.
وی در یک کنفرانس خبری ضمن اینکه نسبت به کنفرانس ژنو2 ابراز امیدواری و تاکید کرد، برای پایان دادن بحران بیش از دو ساله سوریه به یک راه حل سیاسی نیاز است.

بان کی مون همچنین خاطر نشان کرد، قرار است نشست سه جانبه و مقدماتی بین سازمان ملل متحد، ایالات متحده و روسیه پیش از کنفرانس ژنو در 25 ژوئن برگزار شود.

دبیرکل سازمان ملل همچنین در باره ادعاهای آمریکا مبنی استفاده از سلاح شیمیایی توسط نیروهای دولتی سوریه علیه مخالفان گفت: دلایلی قطعی وجود ندارد که در سوریه تسلیحات شیمیایی بکار گرفته شده است.

وی در ادامه افزود:« نمی توان در نبود پایه دلایلی، درباره ارزش مدارک موجود درباره استفاده احتمالی از سلاح شیمیایی در سوریه صحبت کرد. بنابراین من بر ضرورت تحقیق میدانی دقیقی در سوریه برای گردآوری اسناد و ثبت وقایع، تاکید می کنم.»

طبق این گزارش، « بن رودز» معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد، باراک اوباما مجوز ارسال تسلیحات آمریکایی به معارضان مسلح سوری را برای نخستین بار در چارچوب بسته جدید از حمایت های نظامی از معارضانی که برای سرنگونی نظام بشار اسد ( رئیس جمهوری سوریه) می جنگند، صادر کرد.

وی دلیل این اقدام را یافته‌های جدید سازمان های اطلاعاتی آمریکا عنوان کرد که بر اساس آن اطمینان یافته‌اند که دولت سوریه در جنگ داخلی اش با معارضان مسلح، از تسلیحات شیمیایی مانند گاز اعصاب «سارین» استفاده کرده است.

کد مطلب: 32134
زمان انتشار: شنبه 25 خرداد 1392 - 12:21:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد