به روز شده: 56 دقیقه قبل
کد مطلب: 32151
زمان انتشار: شنبه 25 خرداد 1392 - 14:27:59

حماسه ملت ایران، جایگاه کشور در سیاست‌خارجی را ارتقا داد

حماسه ملت ایران، جایگاه کشور در سیاست‌خارجی را ارتقا داد
حقوق بشر  > ایران  - معاون وزیر امورخارجه کشورمان گفت: حماسه ملت ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری، جایگاه کشورمان را در عرصه سیاست‌خارجی ارتقا خواهد داد.

رامین مهمانپرست در گفتگو با خبرنگار سیاست‌خارجی خبرگزاری تسنیم، در مورد حضور گسترده ملت ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری و تاثیر آن در معادلات منطقه‌ای و سیاست‌خارجی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در طول سال‌های پیروزی بعد از انقلاب اسلامی شاهد حماسه‌های مختلفی با حضور گسترده مردم بوده است و این بار نیز در یکی از حساس‌ترین شرایط تاریخی کشور، ملت ما برای دفاع از نظام،حفظ منافع ملی و حمایت از استقلال کشور در تامین سرنوشت کشور نقش بسزایی ایفا کردند که به هیچ وجه از دید خارجی‌ها قابل انکار نبود.

وی تصریح کرد: هر کسی که با اکثریت آراء و رای ملت رئیس‌جمهور شود، قطعا با توانایی و اقتدار در عرصه بین‌المللی به انجام وظیفه خواهد پرداخت و از حقوق ملت ایران دفاع خواهد کرد.

معاون وزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد: امیدواریم حماسه حضور مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری منجر به ارتقای جایگاه ایران در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای شود و نمایشش از مردم سالاری دینی را به معرض نمایش بگذارد و الگویی برای دیگر ملت‌های جهان باشد.

مهمانپرست همچنین خاطرنشان کرد: کشورهای غربی که مدعی دموکراسی هستند باید به عظمت و اقتدار ملت ایران در تعیین سرنوشت خود احترام بگذارند چراکه قطعا این مشارکت گسترده معنایی جز مردم‌سالاری واقعی و روند دموکراسی  برای مخاطبان خارجی نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: ما ملت ایران تبریک می‌گوییم و هر فردی که رئیس‌جمهور شود را در رسیدن به عظمت جمهوری اسلامی ایران همراهی خواهیم کرد.

کد مطلب: 32151
زمان انتشار: شنبه 25 خرداد 1392 - 14:27:59
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد