به روز شده: 10 ساعت و 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 32170
زمان انتشار: یکشنبه 26 خرداد 1392 - 10:02:48

هشدار حقوق بشری ها به دولت انگلیس در برخورد با کودکان مهاجر

هشدار حقوق بشری ها به دولت انگلیس در برخورد با کودکان مهاجر
کودکان  -  یک گروه مدافع حقوق بشر در انگلیس این کشور را به نقض حقوق بین‌الملل در برخورد با کودکان بی‌دفاع مهاجر که به مرز‌های کشور روی می‌آورند متهم کرد.


به گزارش ایسنا، کمیته مشترک حقوق بشر (JCHR) هشدار داد که دولت انگلستان با عمل نکردن به تعهدات بین‌المللی خود موجب به خطر افتادن کودکانی می‌شود که به تنهایی برای فرار از مشکلاتشان از وطن خود به انگلیس پناه می‌آورند.

این گروه در ادامه اعلام کرد که انگلیس در برخورد با این کودکان همواره نگرانی‌های خود را در نظر دارد و کمیته به وضعیت کودکانی می‌اندیشد که خود قربانی بدرفتاری شده یا از جنگ فرار کرده‌اند.

در سال 2012 حدود 1200 کودک پناهندگی در انگلیس را خواستار شده بودند و نزدیک به 2150 کودک که همراهی با خود نداشتند نیز توسط مقامات محلی مورد حمایت قرار گرفتند.

این کمیته از دولت انگلیس خواست از این پس هیچ کودکی را از افغانستان و عراق مسترد نکند؛ زیرا این افراد در انگلیس جزو افراد آسیب‌پذیر محسوب می‌شوند و نیازمند حمایت بیشتری هستند.

دکتر هایدل فرانسیس رییس کمیته مشترک حقوق بشر گفت‌ که این کودکان اغلب از جنگ فرار می‌کنند یا قربانی سوءاستفاده و بردگی یا حتی قاچاق شده‌اند که نشان‌دهنده لزوم حمایت از آن‌هاست.

وی همچنین بیان کرد: این واقعیت که دولت در برخورد با کودکان مهاجر نگرانی‌های خود را در اولویت قرار می‌دهد و به تعهدات خود بر مبنای کنوانسیون حقوق کودک عمل نمی‌کند، قابل قبول و رضایت‌بخش نیست.

به نوشته روزنامه دیلی اکسپرس، شواهد دیگری وجود دارد که نشان می‌دهد این کودکان در مراکز اسکان نامناسب نگهداری می‌شوند که اغلب افراد غیرمسئول و غیرآزموده آن‌ها را اداره می‌کنند. این امر موجب می‌شد تا بسیاری از این کودکان قربانی قاچاقچیان شوند.

این کمیته با ابراز نگرانی در مورد وضعیت هزاران کودکی که بدون حامی و حتی یک همراه به انگلستان روی می‌آورند، از دولت این کشور خواست تا سیاست‌هایش برای برخورد با کودکان مهاجر را به گونه‌ای تغییر دهد که از این کودکان بیش از گذشته حمایت شود و شرایطی فراهم کند تا آن‌ها بتوانند در امنیت کامل وارد جامعه شوند.

 

کد مطلب: 32170
زمان انتشار: یکشنبه 26 خرداد 1392 - 10:02:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب