به روز شده: 1 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 32191
زمان انتشار: دوشنبه 27 خرداد 1392 - 09:08:18

انتقاد روسیه از قطعنامه یک جانبه شورای حقوق بشر درباره سوریه

انتقاد روسیه از قطعنامه یک جانبه شورای حقوق بشر درباره سوریه
حقوق بشر  > جهان  - وزارت امور خارجه روسیه با انتقاد شدید از آن چه قطعنامه «یک‌جانبه» اخیر شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه سوریه خوانده خواستار تغییر رویکرد جامعه بین المللی در قبال بحران در این کشور عربی شده است.
به گزارش پرس تی وی ، وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه (۲۵ خرداد) طی بیانیه‌ای گفت: «این قطعنامه یک‌جانبه و غیر سازنده است.»

این وزارت‌خانه همچنین تاکید کرد که این قطعنامه طراحی شده از سوی امریکا، انگلیس، قطر، کویت، امارات متحده عربی و ترکیه جنایات شبه نظامیان تحت حمایت خارج از جمله جنایات علیه زنان و کودکان را نادیده گرفته است.

این بیانیه افزود: «این (قطعنامه) علیه دولت سوریه است و جنایات مخالفان را نادیده گرفته است.»

شورای حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه در محکومیت جنبش مقاومت لبنان (حزب الله) به خاطر مبارزه در کنار ارتش سوریه علیه شبه نظامیان تحت حمایت خارج فعال علیه دولت دمشق قطعنامه‌ای با حمایت ۳۷ کشور صادر کرد.

وزارت امور خارجه روسیه گفت که این قطعنامه بر نقش حزب الله در مبارزه با شبه نظامیان در کنار نیروهای دولت سوریه تاکید دارد؛ در حالی که توجهی به هزاران شبه نظامی فعال علیه دولت بشار اسد، رییس جمهور سوری ندارد.

در این بیانیه آمده است: «این سند مداخله حزب الله در این کشمکش را محکوم می‌کند، اما تدوین کنندگان آن نگران هزاران تروریست ـ مزدور آموزش دیده مسلح خارجی فعال در این جنگ که با دست و دلبازی تامین مالی شده‌اند نیستند.»

سوریه از مارس ۲۰۱۱ صحنه ناآرامی بوده است. در خشونت و ناآرامی‌های این کشور بسیاری از سوری‌ها از جمله تعداد زیادی از نیروهای امنیتی و نظامی این کشور کشته شده‌اند.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در ماه مه گفت که شورشیانی از ۲۹ کشور مختلف در حال حاضر در بخش‌های مختلف این کشور به مقابله با دولت دمشق پرداخته‌اند.

ناوی پیلای، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل روز پنج‌شنبه اعلام کرد از زمان آغاز درگیری‌های شبه‌نظامیان مورد حمایت خارجی علیه دولت سوریه و بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور از بیش از دو سال پیش، دست‌کم ۹۳ هزار نفر در سوریه شته شده‌اند.

کد مطلب: 32191
زمان انتشار: دوشنبه 27 خرداد 1392 - 09:08:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد