به روز شده: 12 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 32288
زمان انتشار: پنجشنبه 30 خرداد 1392 - 19:35:06

ضرورت ارتقای جایگاه زنان بر اساس کار کارشناسی

زنان  - رییس سابق شورای فرهنگی و اجتماعی زنان با استقبال از دیدگاه‌های رییس جمهور منتخب در زمینه ارتقای جایگاه زنان گفت: امیدواریم دکتر روحانی با بهره‌گیری از کار کارشناسی کافی، تصمیمی مناسب برای ارتقای جایگاه زنان اتخاذ کنند.

به گزارش ایسنا،نوبخت با اشاره به پیشنهاد رییس‌ جمهور منتخب نسبت به تأسیس وزارتخانه زنان، اظهار کرد: لازم است کارشناسی دقیق‌تری در این زمینه انجام شود؛ البته ما پیش از این در شورای فرهنگی اجتماعی زنان راه‌اندازی معاونت زنان ریاست جمهوری را پیگیری و ضرورت انجام این کار را هشت سال پیش به آقای احمدی‌نژاد -رییس‌جمهور- اعلام کرده بودیم.

 وی با بیان اینکه گاهی اوقات تنها اسم مرکز متولی زنان عوض می‌شود و نه ساختارش، افزود: دفتر امور زنان پس از مدتی به مرکز مشارکت‌های اجتماعی زنان و از دولت نهم به مرکز امور زنان و خانواده تغییر نام داد، این در حالیست که لازم است جایگاه این مرکز در ساختار دولت بدرستی تعریف شود.

 رییس سابق شورای فرهنگی و اجتماعی زنان تصریح کرد: راه‌اندازی معاونت زنان، تدوین قوانین خاص خود را می‌طلبد و در صورت تعریف این معاونت، لازم است جایگاه آن نیز به درستی دیده شود.

 نوبخت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تشکیل نهادی عالی در حوزه زنان، اظهار کرد: ایشان معتقدند که باید در حوزه زنان یک نهاد عالی تعریف شود و لازم است در این زمینه نیز کار کارشناسی لازم انجام شود تا مشخص شود که این نهاد در کدام جایگاه نظام لازم است تعریف شود. به نظر می‌رسد نهاد عالی زنان باید با هر سه قوه تعامل داشته باشد، بنابراین ما این موضوع را صرفا در حد تشکیل وزارتخانه زنان نمی‌دانیم، چرا که یک وزارتخانه مسوولیت‌های محدود و شرح وظایف معینی دارد و نمی‌تواند به طور فراگیر همه حوزه‌ها را پوشش دهد.

 وی با اشاره به شورای فرهنگی و اجتماعی زنان گفت: شورای فرهنگی اجتماعی زنان یکی از نهادهایی است که در زمینه سیاست‌گذاری حوزه زنان فعالیت می‌کند، اما تاثیرگذاری لازم را نداشته است، چرا که در دوره‌های گذشته از طریق این شورا به روسای جمهور پیشنهاداتی دادیم، اما برخی از آنها به پیشنهادهای ما توجه‌ لازم را نکردند. به عنوان نمونه رییس جمهور پس از گذشت هشت سال دستور راه‌اندازی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری را داد.

 رییس سابق شورای فرهنگی و اجتماعی زنان با اشاره به ضرورت تشکیل هرچه سریعتر گروه‌های کارشناسی برای راه‌اندازی وزارتخانه زنان یا نهاد عالی‌تر از آن، اظهار کرد: در بسیاری از کشورها وزارت زن و خانواده تشکیل شده ولی باید ببینیم راه‌اندازی نهادی مشابه در ایران چه قدر می‌تواند راهگشا باشد و اینکه برای تاسیس نهادی عالی‌تر در حوزه زنان لازم است چه اقداماتی انجام دهیم.

 وی تاکید کرد: کارشناسانی که برای این امر می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند، تنها اعضای مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، شورای فرهنگی اجتماعی زنان و افراد منتسب به حوزه زنان نیستند، بلکه باید از همه توانایی‌های کارشناسی موجود در کشور استفاده کنیم.

 نوبخت در پایان تصریح کرد: هنگامی که در زمینه مسائل زنان صحبت می‌کنیم، نگاه ما جنسیتی یا سیاسی نیست، بلکه مسئله زنان و خانواده یک بحث کلان است که لازم است کاملا کارشناسی شود سپس به اجرا درآید.

 

کد مطلب: 32288
زمان انتشار: پنجشنبه 30 خرداد 1392 - 19:35:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب