به روز شده: 1 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 32291
زمان انتشار: جمعه 31 خرداد 1392 - 14:06:44

گزارش سازمان جهانی بهداشت از خشونت فیزیکی علیه زنان

گزارش سازمان  جهانی بهداشت از خشونت فیزیکی علیه زنان
زنان  - سازمان بهداشت جهانی با انتشار گزارشی از خشونت فیزیکی علیه یک سوم زنان در جهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سازمان جهانی بهداشت با صدور گزارشی با همکاری شورای پژوهش‌های پزشکی آفریقای جنوبی از قربانی شدن یک سوم زنان توسط خشونت‌های فیزیکی یا جنسی خبر داد.

این گزارش با عنوان "برآورد جهانی و منطقه ای خشونت علیه زنان، شیوع و تاثیرات ناشی از خشونت شریک زندگی و خشونتهای جنسی" منتشر شده است که نخستین پژوهش نظام‌مند در سطح جهان با موضوع شیوع خشونت علیه زنان است.

یافته های این پژوهش نشان می‌دهد حدود 35 درصد از زنان در جهان خشونتهای فیزیکی و خشونت‌های جنسی را تجربه کرده‌اند، خشونت خانگی از سوی شریک زندگی شایع ترین نوع این خشونت‌هاست.

در این گزارش به تاثیرات زیان آور جسمی و روحی ناشی از اعمال خشونت خانگی (از سوی همسر) علیه زنان اشاره شده است که طیف گسترده ای از تاثیرات را از جمله فوت، جراحت، افسردگی، مشکلات ناشی از مصرف الکل، بیماری های عفونی جنسی، بارداری ناخواسته، سقط جنین و کاهش وزن نوزاد در هنگام تولد شامل می شود، نتایج این گزارش همچنین نشان داد خشونت جنسی علیه زنان باعث می شود قربانیان به اختلالهایی از قبیل مصرف الکل، افسردگی و اضطراب دچار شوند.

بیشترین میزان شیوع خشونت خانگی (از سوی همسر) به ترتیب در کشورهای جنوب شرق آسیا (37.07درصد)، کشورهای شرق دریای مدیترانه (37 درصد) و کشورهای آفریقایی (36.6 درصد) قابل مشاهده است.

در این گزارش از کشورها خواسته شده است به منظور توقف خشونت علیه زنان، تلاش خود را افزایش دهند، مجموعه ای از تدابیر را اجرا کنند و خدمات فوق العاده ای را در این زمینه برای زنان آسیب دیده فراهم کنند.

کد مطلب: 32291
زمان انتشار: جمعه 31 خرداد 1392 - 14:06:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب