به روز شده: 7 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 32326
زمان انتشار: شنبه 1 تیر 1392 - 11:33:28

قوانین و مقررات در حوزه زنان باید ارتقاء یابد

قوانین و مقررات در حوزه زنان باید ارتقاء یابد
زنان  - مشاور امور بانوان استانداری تهران با انتقاد از اظهارات برخی کارشناسان مبنی بر تشکیل وزارت زنان گفت: ما تجربه وزارت ورزش و جوانان را داریم و شاهد هستیم که بخش جوانان کمرنگ شده است حالا موضوع وزارت زنان هم همین است و قطعا دردی را دوا نمی کند.

به گزارش مهر، آذرنظری در مورد تشکیل وزارت زنان و خانواده گفت: موضوع تشکیل وزارتخانه نیست. مقام معظم رهبری هم فرمودند بهتر است تمام توان خود را برای معرفی یک زن مسلمان به کار ببرید. ولی قطعا تشکیل وزارت زنان و خانواده دردی را دوا نمی کند.

وی افزود: قوانین و مقررات موجود در حوزه زنان خوب است ولی باید ارتقاء پیدا کند. اگر همین برنامه ها اعتبار کافی و قدرت اجرایی داشته باشد بسیار کارساز خواهد بود. به عنوان مثال اکنون هیئت دولت مشاور امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را به معاونت ارتقاء داده که منتظر تائید شورای نگهبان هستیم. با این اقدام دولت و تبدیل مشاوران امور بانوان وزارتخانه ها و دستگاهها به معاونت و همراه با تامین اعتبار جهش بزرگی در اجرای برنامه ها در حوزه زنان و خانواده خواهیم داشت.

مشاور استاندار تهران گفت: طرح رحمت و طرح مطلع مهر در استان تهران در حال اجراست. در طرح رحمت زنان خانه دار و در طرح مطلع مهر زوجین جوان دستگاههای دولتی با آموزشهای همسرداری و زناشویی آشنا می شوند ولی متاسفانه عدم تخصیص اعتبارات لازم موجب شده با حداقل بودجه طرحها را پیش ببریم. برخی دستگاهها هم که در این خصوص اعتبار خوب و کافی دارند با استانداری و مرکز امور زنان همراه نیستند و هر کدام ساز خود را می زنند و برنامه های خود را دارند.

آذر نظری اظهار داشت: البته طرح جامع "سند جامع توسعه امور زنان و خانواده" کمی مشکلات را برطرف خواهد کرد. این سند به تصویب هیئت دولت رسیده و به استانها ابلاغ شده است و منتظر تخصیص اعتبار هستیم. در این سند ستاد ملی زن و خانواده به ریاست رئیس جمهور و 5 وزیر تعریف شده و در استانداری ها هم استاندار رئیس ستاد خواهد بود.

مشاور اموربانوان استانداری تهران اعلام کرد: در طرح رحمت تاکنون 8 هزار زن خانه دار آموزش همسرداری، تربیت فرزند و زناشویی دیده و در طرح مطلع مهر هم تاکنون شهرستانهای شهرری و بهارستان دوره ها به اتمام رسیده است.

کد مطلب: 32326
زمان انتشار: شنبه 1 تیر 1392 - 11:33:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب