به روز شده: 12 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 32406
زمان انتشار: چهارشنبه 5 تیر 1392 - 11:29:12

درخواست نمایندگان پارلمان اروپا از اشتون در خصوص بحرین

درخواست نمایندگان پارلمان اروپا از اشتون در خصوص بحرین
بیداری اسلامی > بحرین  - تعدادی از نمایندگان پارلمان اروپا در بیانیه ای از مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستند که برای آزادی زندانیان سیاسی به بحرین فشار وارد کند.

به گزارش  تسنیم به نقل از پایگاه المنامه، هفت نماینده عضو پارلمان اروپا با امضای بیانیه ای از کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستند که در دیدار هفته آینده خود از بحرین از رژیم این کشور بخواهد که زندانیان سیاسی در این کشور را آزاد کند.

این هفت نماینده شامل ادوارد مکمیلان معاون رئیس پارلمان اروپا و مسئول پرونده حقوق بشر، باربارا وخپلر، ریچارد هویت، آنا گومز، روی تاوارس، ماریته شاکه، و تینی کلیم قبل از نشست وزرای اتحادیه اروپا و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در روز سی ام ژوئن در بحرین اعلام کردند: ما از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می خواهیم که با هماهنگی کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای آزادی فوری و بدون شرط همه زندانیان سیاسی در بحرین به رژیم این کشور فشار آورد.

در این بیانیه آمده است: دادگاه تجدید نظر بحرین در روز هفتم ژانویه 2013 حکم زندان ابد سیزده نفر به اتهام مشارکت در تظاهرات مردمی در سال 2011 را تایید کرد و رژیم بحرین در راستای حبس فعالان برجسته از جمله نبیل رجب، زینب الخواجه و ناجی فتیل  حرکت کرده است. سه نفر از زندانیان از جمله عبدالهادی الخواجه شهروند اروپایی محسوب می شوند.

کد مطلب: 32406
زمان انتشار: چهارشنبه 5 تیر 1392 - 11:29:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین