به روز شده: 6 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 32485
زمان انتشار: یکشنبه 9 تیر 1392 - 10:44:33

نگرانی سازمان ملل از شکنجه کودکان فلسطینی

نگرانی سازمان ملل از شکنجه کودکان فلسطینی
کودکان  - سازمان ملل متحد اعلام کرد که رژیم صهیونیستی کودکان بازداشت شده فلسطینی را در زندان‌های خود به طرز وحشیانه‌ای شکنجه می‌دهد و با آنها بدرفتاری کرده و اجازه نمی‌دهد با خانواده‌هایشان دیدار کنند. علاوه بر این، آنها را بدون حضور وکیل مدافع مورد تحقیق و بازجویی قرار می‌دهد.به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه داون پاکستان، این کمیته اظهار داشت، نارضایتی عمومی به عنوان تبعات این اقدام می‌تواند منتهی به دور جدیدی از خشونت‌ها شود.

بازداشت‌های سیستماتیک توام با بدرفتاری با کودکان فلسطینی، اثرگذاری محاصره ادامه دار نوار غزه و تخریب مداوم خانه‌های فلسطینیان در شمار نگرانی‌های ذکر شده کمیته ویژه سازمان ملل بود.

وظیفه‌ این کمیته تحقیق درباره آن دسته از اقدامات اسرائیل است که بر وضعیت حقوق بشر مردم فلسطین و دیگر اعراب سرزمین‌های اشغالی تاثیر می‌گذارد.

این کمیته آخرین حقیقت‌یابی‌اش را در دیدار از "امان" و "قاهره" به پایان رساند.

 شاهدان گزارش داده‌اند، همیشه در بازداشتگاه‌های اسرائیلی حداقل 200 کودک تحت بازداشت هستند آنها اغلب در اواسط شب ربوده می‌شوند، در حالیکه چشمان و دستانشان بسته است.

 پالیتا کوهونا، سفیر سریلانکا که هم اکنون ریاست کمیته را به عهده دارد، گفت: بازداشت ادامه دار حدود 5000 فلسطینی توسط اسرائیلی‌ها باید برای دنیا نگرانی عمیقی در پی داشته باشد.

 وی همچنین اشاره کرد: 20 زندانی در اعتراض به این بدرفتاری‌ها اعتصاب غذا کرده‌اند؛ این بدرفتاری‌ها شامل بازداشت‌های خودسرانه، شرایط بد زندان، عدم دادن اجازه ملاقات به اسیران فلسطینی با خانواده‌شان، حبس انفرادی، عدم دسترسی به آموزش و درمان اهمال کارانه پزشکی می‌شوند.

 

 

کد مطلب: 32485
زمان انتشار: یکشنبه 9 تیر 1392 - 10:44:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب