به روز شده: 2 ساعت و 56 دقیقه قبل
کد مطلب: 32521
زمان انتشار: دوشنبه 10 تیر 1392 - 12:37:11

کمیته زنان و خانواده ستاد مبارزه با مواد مخدر تشکیل می شود

کمیته زنان و خانواده ستاد مبارزه با مواد مخدر تشکیل می شود
زنان  - قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر از تشکیل کمیته زنان و خانواده این ستاد در هفته آینده خبر داد و گفت : در این کمیته مسائل مربوط به اعتیاد زنان حل و فصل می شود.


به گزارش ایرنا،طاها طاهری در دومین نشست هم‌اندیشی مدیران مراکز اقامتی میان مدت درمان وابستگی به مواد ویژه بانوان سراسر کشور، افزود:این کمیته علاوه بر سیاست‌گذاری موثر در جهت توسعه برنامه‌های ویژه درمان زنان معتاد، نسبت به تبیین و ترسیم فعالیت‌های لازم در جهت مصون‌سازی و صیانت از سلامت زنان و دختران در جامعه اقدام خواهد کرد.
وی با بیان اینکه نوع نگاه جامعه به اعتیاد زنان بسیار مهم است ، اظهار داشت : این نوع نگاه باید تغییر یابد و در عین حال مشارکت مستمر و مطالبات جدی مدیران مراکز درمانی زنان اهمیت ویژه‌ای دارد.
*** حمایت مهمترین شرط در بهبودی زنان معتاد است
طاهری تصریح کرد: زنان در حوزه اعتیاد، پنهان کاری زیادی دارند و دلایل بسیاری برای عدم مراجعه خود به مراکز درمانی دارند و نگرانند که با مشخص شدن اعتیادشان، در اولین قدم کانون خانوادگی‌شان متلاشی شود و آن را از دست بدهند.
این مقام مسوول در ستاد با بیان اینکه مرد معتاد یا بهبودیافته انتظاراتش از جامعه و دستگاه‌های مربوطه مشخص است ،اما انتظارات زن معتاد یا بهبودیافته مبهم و نامشخص، گفت : انتظار ستاد این است که مراکز اقامتی میان مدت زنان بتوانند اطلاعات دقیقی از آمار اعتیاد زنان و دلایل آن، چگونگی حمایت از بهبودیافتگان زن و انتظارات زنان بهبودیافته بعد از ترک از ستاد و جامعه کسب کنند، چرا که این موارد می‌تواند به‌عنوان سرفصل‌های آموزشی در برنامه‌های آتی مورد استفاده قرار گیرند.
طاهری با بیان اینکه سبک زندگی میان زنان و مردان متفاوت است، افزود: متاسفانه مصرف مواد مخدر برای برخی از دختران به یک سبک زندگی تبدیل شده است.
وی اظهار داشت : لذا باید موضوعاتی که به‌عنوان سبک زندگی در زنان معتاد مطرح است، شناخته و بررسی شوند تا با آن مقابله و سپس رفع کرد.
**مواد مخدر مساله نسل‌کشی است
قائم مقام دبیرکل ستاد با بیان اینکه مواد مخدر مساله نسل‌کشی است و با تهدید امنیت ملی مرتبط است، افزود: در حوزه اعتیاد زنان و مسائل مربوط به آن، مطالب باید به‌صورت شفاف مطرح تا مشکلات حل شوند و این به نفع مسوولان مراکز اقامتی میان مدت زنان است، لذا باید با کمک یکدیگر به نتیجه‌ای واحد در این خصوص رسید.
طاهری با تاکید بر اینکه سابقه اعتیاد دلیل بر نفی وضعیت فعلی نیست، گفت: نباید کسی به خاطر اعتیادی که در گذشته داشته، تا آخر عمر تابلو اعتیاد بر روی پیشانی‌اش حک باشد، بلکه باید نوع نگاه و نحوه حمایت‌ها از افراد بهبودیافته تغییر یابد تا انگیزه‌ای برای بهبودی و ادامه پاکی آنان باشد.
***اعطای تعرفه ۴۵۰ هزار تومانی به مراکز اقامتی میان مدت زنان تا هفته آینده
وی افزود: مشکلات در این راه زیاد بوده ،اما با توجه به اینکه نگاه ما به بشریت و نسل آینده است، باید که در این راه محکم قدم برداشت و نگاه امیدوارانه‌ای داشت.
طاهری ، از اعطای تعرفه ۴۵۰ هزار تومانی به مراکز اقامتی میان مدت زنان تا هفته آینده خبر داد و گفت: امیدواریم به زودی اولین همایش بزرگ زنان بهبودیافته کشور را برگزار کنیم.

 

کد مطلب: 32521
زمان انتشار: دوشنبه 10 تیر 1392 - 12:37:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب