به روز شده: 5 ساعت و 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 32535
زمان انتشار: سه شنبه 11 تیر 1392 - 12:14:19

بررسی نحوه اجرایی شدن لایحه پیشگیری از طلاق

بررسی نحوه اجرایی شدن لایحه پیشگیری از طلاق
زنان  - دبیرستاد ملی زن و خانواده گفت: کارگروه تشکیل کمیته پیشگیری از طلاق موظف شد که پیش نویس کمیته پیشگیری از طلاق را تدوین کنند و نحوه اجرایی شدن آن مورد توافق قرار گیرد.


به گزارش فارس، فریبا حاجی علی گفت: طبق مصوبه برنامه جامع تشکیل، تحکیم و تعالی نهاد خانواده، مرکز امور زنان و خانواده موظف شد بر تشکیل کمیته پیشگیری از طلاق نظارت داشته باشد و سازوکارهای اجرایی شدن آن را پیش بینی کند.

وی ادامه داد: بعد از اینکه این برنامه به دستگاه‌ها ابلاغ شد هم اکنون دستگاه‌ها باید هرکدام وارد عمل شوند، از جمله مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز وظایفی را که برای آن تعریف شده است باید دنبال و اجرایی کند.

دبیر ستاد ملی زن و خانواده ادامه داد: خیلی از دستگاه‌ها در حوزه زنان و خانواده مکلف شدند تا برنامه‌هایی را طبق برنامه جامع تشکیل، تحکیم و تعالی نهاد خانواده انجام دهند که یکی از این اقدامات تشکیل کمیته پیشگیری از طلاق بود که مرکز زنان موظف شد این کار را پیگیری کند.

حاجی علی تصریح کرد: بنابراین با دستگاه‌هایی که مرتبط هستند وارد مذاکره شدیم و مراکزی که بودجه و اعتبارات برای آنها دیده شده است از آنها دعوت شد تا از تجربیات آنها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: کار گروه تشکیل کمیته پیشگیری از طلاق موظف شد که پیش نویس کمیته پیشگیری از طلاق را تدوین کنند و در کار گروه بررسی شود و نحوه اجرایی شدن آن دوباره مورد توافق قرار گیرد.

دبیر ستاد ملی زن و خانواده افزود:این طرح با همکاری مرکز امور زنان، وزارت دادگستری ، قوه قضائیه و مراکزی که در حوزه آسیب‌های اجتماعی سررشته‌ای دارند اجرا می‌شود.

حاجی علی تصریح کرد: در صدد هستیم که هفته آینده پیش‌نویس آن در کار گروه بررسی شود و اگر مواردی وجود دارد که نیاز به اصلاح دارد آن موارد را انجام دهیم.

کد مطلب: 32535
زمان انتشار: سه شنبه 11 تیر 1392 - 12:14:19
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب