به روز شده: 8 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 32642
زمان انتشار: یکشنبه 16 تیر 1392 - 11:25:12

اسرائیل باید پاسخگو باشد

اسرائیل باید پاسخگو باشد
حقوق بشر  > جهان  - رئیس کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ گفت: پس از ۴۶ سال اشغال فلسطین توسط اسرائیل دیگر وقت آن رسیده که در رابطه با عواقب زیان‌بار برخی سیاست‌های اشغالی به خصوص درباره جمعیت فلسطین مذاکراتی پرمعنا با دولت اسرائیل به عمل آید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ، پیتر مائورر در پایان یک سفر چهار روزه به اسرائیل و سرزمین‌های اشغالی،که نخستین سفرش به این منطقه پس از قبول مسئولیت به عنوان رئیس سازمان در سال گذشته بود، اظهارداشت: برای بهبود وضیعت زندگی مردم فلسطین که از پیامدهای چندین دهه اشغال در رنجند, نیاز به مذاکرات اساسی با مقامات اسرائیل است و باید توازن جدیدی بین مسائل امنیتی و دغدغه‌های بشردوستانه ایجاد شود.

رئیس کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ گفت: موضوع مهم این است که چه گام‌هایی باید برداشته شود تا شرایط زندگی فلسطینیان بهبود یابد.

مائورر در طول این سفر از غزه هم بازدید کرد و با خانواده‌های زندانیان محبوس در زندان‌های اسرائیل دیدار داشت و مشاهده کرد که چگونه دیوارهای حائل در کرانه‌ی غربی روستاهای فلسطینی را محصور کرده‌اند.

وی بیان داشت: ملاقات‌های مذکور صریح و بسیار مفید بوده‌اند. با این حال پس از 46 سال اشغال توسط اسرائیل دیگر وقت آن رسیده که در رابطه با عواقب زیان‌بار برخی سیاست‌های اشغالی، مذاکراتی پرمعنا با دولت اسرائیل به عمل آید.

مائورر گفت: بسیار مهم است که کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ بتواند گفت‌وگوی واقعی را در تمامی سطوح برقرار کند. تنها آن زمان است که می‌توان نگرانی‌های امنیتی مشروع را در یک کفه و آثار زیان‌بار اشغال بر جامعه‌ فلسطینیان را در کفه‌ دیگر گذاشته و سنجید.

وی افزود:کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ کماکان نگران پیامدهای انسانی برخی از تصمیمات اسرائیل درمورد جمعیت فلسطینی ا‌ست، مانند تعیین مسیر دیوار حائل در کرانه‌ غربی و ساخت‌وساز شهرک‌ها، به‌خصوص در شرق اورشلیم، که با تعهدات اسراییل براساس حقوق بین‌المللی بشردوستانه ناسازگار است.

مائورر خاطرنشان کرد: ما باور داریم که رعایت بیشتر مفاد حقوق بین‌المللی بشردوستانه تا حد زیادی از درد و رنج هر دو طرف خواهد کاست؛ این به نفع هر دو طرف فلسطینی و اسرائیلی ا‌ست و مسیر را برای یافتن یک راه‌حل مسالمت‌آمیز برای درگیری آنان خواهد گشود.

در طول این سفر چهار روزه پیتر مائورر رئیس کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ به اسرائیل و سرزمین‌های اشغالی، وی با شیمون پرز، بنیامین نتانیاهو، رامی حمدالله و اسماعیل هنیه ملاقات داشت.

کد مطلب: 32642
زمان انتشار: یکشنبه 16 تیر 1392 - 11:25:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد