به روز شده: 5 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 32655
زمان انتشار: دوشنبه 17 تیر 1392 - 08:42:55

اتحادیه اروپا نیجریه را محکوم کرد

اتحادیه اروپا نیجریه را محکوم کرد
کودکان  -  اتحادیه اروپا «کشتار نفرت‌انگیز کودکان بی‌گناه» را که به تازگی در شمال‌شرق نیجریه روی داد، محکوم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از 28 کشور عضو این اتحادیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: من با شدیدترین لحن اقدام تروریست‌ها را در قتل نفرت‌انگیز کودکان بی‌گناه و معلمان آنها در مدرسه‌ای در مامودو محکوم می‌کنم.

اشتون افزود: من با خانواده آنها ابراز همدردی و از مقامات نیجریه برای کمک به برقراری صلح و آشتی در شمال این کشور حمایت می‌کنم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد که عاملان این کشتارها باید دستگیر، محاکمه و مجازات شوند.

مدرسه‌ای شبانه‌روزی در نزدیکی شهر «پوتیسکوم» واقع در شمال‌شرقی نیجریه روز شنبه شاهد جنایت تکان‌دهنده‌ای بود. مردان مسلحی که به اسلحه و پیت‌های بنزین مجهز بودند، به این مدرسه حمله کردند و آن را آتش زدند. این افراد به کودکانی که تلاش می‌کردند از شعله‌های آتش بگریزند تیراندازی می‌کردند.

در این مدرسه شبانه‌روزی در زمان حادثه بیش از ۱۲۰۰ کودک ساکن بوده‌اند. شمار زیادی از این دانش‌آموزان پس از شروع آتش‌سوزی و شنیدن صدای تیراندازی گریخته و به جنگل‌های اطراف پناه بردند. شدت سوختگی برخی از اجساد چنان بوده که هنوز هویت قربانیان روشن نشده است.

ارتش نیجریه در ماه مه امسال هجوم گسترده خود را علیه نیروهای شورشی آغاز کرد. از آن زمان تا کنون دو حمله از طرف فرقه بوکو حرام به مدارس صورت گرفته بود که مجموعا ۱۶ قربانی بر جای گذاشته بود. ولی حمله به مدرسه شبانه‌روزی در "پوتیسکوم" سنگین‌ترین حمله به مدارس به شمار می‌رود.

کد مطلب: 32655
زمان انتشار: دوشنبه 17 تیر 1392 - 08:42:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب