به روز شده: 11 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 32704
زمان انتشار: سه شنبه 18 تیر 1392 - 11:57:20

همکاری آمریکا و اسرائیل در تولید ویروس استاکس نت

همکاری آمریکا و اسرائیل در تولید ویروس استاکس نت
حقوق بشر  - مامور پیشین سازمان جاسوسی آمریکا به یک هفته‌نامه آلمانی گفت که این کشور همراه با اسرائیل در نوشتن ویروس استاکس‌نت علیه برنامه هسته‌ای ایران همکاری داشته‌اند.

به گزارش فارس اداورد اسنودن در بخشی از مصاحبه‌ای که هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» آن را منتشر کرده است، از همکاری آمریکا و اسرائیل در تهیه ویروس استاکس‌نت خبر داد.

وی با اعلام اینکه سازمان امنیت ملی آمریکا همواره با دیگر کشورها از جمله اسرائیل همکاری می‌کند گفت که این سازمان با همکاری شرکای اسرائیلی خود به صورت مشترک کرم اینترنتی استاکس‌نت را علیه برنامه هسته‌ای ایران نوشته‌اند.

اسنودن درباره برخی از برنامه‌های جاسوسی گسترده در جهان امروز و همکاری کشورهای دیگر با سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) در برنامه‌های جاسوسی گفت: «در برخی موارد گروه موسوم به «پنج شرکای چشمی» عملاً فراتر از برنامه‌های جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا اقدام می‌کنند. برای مثال، ستاد مخابرات عمومی انگلیس (GCHQ) دارای سیستمی است موسوم به تمپورا (TEMPORA) و در آن اطلاعات شهروندان جمع‌آوری و پردازش می‌شود که البته توجه چندانی به حقوق بشر نمی‌شود. در این روش همه اطلاعات به دقت زیر نظر گرفته می‌شود.

پاسخ اسنودن به همکاری سازمان امنیت ملی آمریکا و شرکایش برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به تماس‌های تلفنی، ارتباطات مکتوب و داده‌های شخصی نیز مثبت بود. وی گفت: «بله اما اینکه تا چه اندازه بتوانند داده‌ها را جمع‌آوری کنند به توانایی سایت‌های جمع‌آوری داده‌های فردی بستگی دارد.»

اسنودن درباره سؤالی درباره همکاری سیاستمداران آلمانی با سازمان امنیت ملی آمریکا گفت: « آنها همکاری با آمریکا به خوبی همکاری می‌کنند. آمریکا در کار با مقام‌های آلمان در زمینه‌های جاسوسی و تبادل اطلاعات بسیار راحت است، مثلا وقتی آمریکا خواستار اطلاعات درباره کسی است که از فرودگاه‌های آلمان سفر می‌کند، مقام‌ها و سیاست‌مداران آلمان همکاری خوبی با آن دارند.»

وی همچنین گفت: «البته شما نباید تا جایی که می‌توانید از سیستم‌های انگلیسی استفاده کنید چرا که الیاف آنها رادیو‌اکتیو هستند.»

 

کد مطلب: 32704
زمان انتشار: سه شنبه 18 تیر 1392 - 11:57:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد