به روز شده: 10 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 32713
زمان انتشار: سه شنبه 18 تیر 1392 - 14:12:26

کودکان کار و خیابانی از دولت یازدهم چه می خواهند؟

کودکان کار و خیابانی از دولت یازدهم چه می خواهند؟
کودکان  -  دبیر بخش اجتماعی روزنامه جهان صنعت با اشاره به اولویت‌های دولت یازدهم گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های دولت یازدهم باید رسیدگی جدی به معضل کودکان کار و خیابانی باشد.

مریم بابایی در گفت‌وگو با  تسنیم، اظهار داشت: یکی از مهمترین اولویت‌های دولت منتخب باید حول محور رسیدگی به معضلات کودکان کار و خیابان باشد ضمن اینکه تمام کودکان ما باید تا 18 سالگی در فضای امن و سالم از آموزش، پرورش و بهداشت رایگان برخوردار شوند و یکی از راه‌حل‌ها در این زمینه می‌تواند هدایت یارانه‌ها  برای حمایت از این قشر در جامعه باشد.

وی گفت: باید در نظام آموزشی کشور  اصلاحات جدی صورت بگیرد و به جای تمرکز بر آموزش‌های عالی و تحصیلات آکادمیک بر مهارت‌آموزی تاکید شود تا نوجوانان و جوانان ما به محض پایان تحصیلات حتی در دوره متوسطه به جای آنکه از دولت انتظار شغل داشته باشند، خود توانایی اشتغال‌زایی به دست آورند.البته دولت نیز تا حد توان باید به ایجاد امکانات و فرصت‌های شغلی برای جوانان همت گمارد تا عواملی مانند بیکاری جوانان را به سمت انحراف و اعتیاد سوق ندهد.

دبیر بخش اجتماعی روزنامه جهان صنعت با اشاره به  مشکلات موجود در حوزه زنان افزود: زنان بی سرپرست، بد سرپرست باید تحت حمایت گسترده بهزیستی و تشکل‌های مردمی قرار بگیرند و با آموزش مهارت‌های زندگی بتوانند خانواده خود را اداره و به طور جدی به سمت یک زندگی مثبت هدایت شوند.

بابایی همچنین بیان کرد: باید توجه داشت که فقر اقتصادی و فرهنگی به‌طور توامان کودکان، زنان و جوانان بیکار جامعه را تحت فشار قرار می دهد و آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری در این طیف آسیب‌پذیر جامعه برجای می‌گذارد، بنابراین معضلات سه گروه یادشده باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

وی با اشاره به اصلاح قوانین تصریح کرد: قوانین جزا باید اصلاح شود تا به جای فرستادن کودکان به مراکز اصلاح و تربیت و حتی زندان، به کار در مراکز اجتماعی مشغول شوند. همچنین باید زمینه یک آشتی بین عامه مردم با مشاوره روانشناسی برای طرح ناکامی های روانی و مشکلات فراهم شود.

کد مطلب: 32713
زمان انتشار: سه شنبه 18 تیر 1392 - 14:12:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب