به روز شده: 5 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 32755
زمان انتشار: چهارشنبه 19 تیر 1392 - 12:40:19

سازمان ملل: واتیکان درباره پرونده‌های تجاوز جنسی به کودکان توضیح دهد

سازمان ملل: واتیکان درباره پرونده‌های تجاوز جنسی به کودکان  توضیح دهد
کودکان  - کمیته‌ دفاع از حقوق کودکان سازمان ملل از واتیکان خواست جزئیات جامع و کاملی از پنهان‌کاری دقیق و حساب شده در پرونده‌های تجاوزات جنسی کودکان توسط یک کشیش کاتولیک ارائه دهد.به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه تلگراف، فعالان حقوق کودکان از پاپ فرانسیس خواسته‌اند تا مساله رسیدگی به پرونده تجاوزات جنسی کشیش‌ها را در اولویت دوران پاپی خود قرار دهد.

این کمیته اعلام کرد: در پی شناسایی خشونت‌های جنسی علیه کودکان که توسط کشیش‌ها، خواهران و برادران روحانی در بسیاری از کشورهای سراسر جهان صورت گرفته و همچنین به خاطر میزان این تجاوزات، واتیکان باید اطلاعات جزئی در مورد تمامی پرونده‌های تجاوزات جنسی به کودکان توسط کشیشان را ارائه دهد.

 در بحبوحه ادعاهای موجود در سراسر جهان در مورد اینکه اسقف‌ها اغلب کشیش‌های متجاوز را به بخش دیگری منتقل می‌کنند، به واتیکان گفته شد تا نشان دهد، آیا اقداماتی برای تضمین این مساله که کشیش‌های متهم به تجاوز جنسی ارتباطی با کودکان نداشته باشند، انجام داده است یا خیر.

 این کمیته سازمان ملل دستیابی به پرونده‌های ویژه‌ای مرا خواستار شده که در آنها اسقف‌ها یا دیگر رهبران کاتولیک گزارش برخی تجاوزات مشکوک را به پلیس اطلاع نداده‌اند.

 به واتیکان همچنین تاکید شده تا جزئیات و نتیجه تحقیقات خود بر پرونده‌های تجاوزات جنسی کشیش‌ها را از جمله پرداخت هرگونه غرامت مالی یا برگزاری جلسات روان‌شناسی برای قربانیان افشا کند.

 این کمیته قصد دارد تا بداند واتیکان چه اقداماتی برای جلوگیری از خشونت‌های جنسی بیشتر در سازمان‌هایی که توسط کلیساهای کاتولیک اداره می‌شود، انجام داده است. واتیکان باید تمامی اطلاعات را تا ژانویه، زمانی که نشست علنی این کمیته سازمان ملل در ژنو برگزار می‌شود، جمع آوری کند.

قرار است در این نشست مقامات واتیکان مورد سوال و جواب قرار بگیرند.

 کیت پورتس وود، مدیر اجرایی جامعه ملی سکولار که ماه گذشته میلادی مدارکی را در اختیار این کمیته قرار داد، گفت: واتیکان با وجود آنکه کنوانسیون سازمان ملل در مورد حقوق کودکان را امضا کرده بارها درخواست‌ها برای ارائه اطلاعات را رد کرده است.

کد مطلب: 32755
زمان انتشار: چهارشنبه 19 تیر 1392 - 12:40:19
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب