به روز شده: 10 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 32791
زمان انتشار: شنبه 22 تیر 1392 - 08:58:57
نماینده ایران در سازمان ملل:

ایران نامزد عضویت در شورای حقوق بشر نیست و این موضوع تنها یک جنگ رسانه ای است

ایران نامزد عضویت در شورای حقوق بشر نیست و این موضوع تنها یک جنگ رسانه ای است
حقوق بشر  > ایران  - نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل مطالب منتشر شده در خصوص علاقه مندی ایران برای نامزدی در شورای حقوق بشر این سازمان را جنگ رسانه ای دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، بخش مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل با ابراز تاسف از رویکرد برخی کشورهای غربی برای سوءاستفاده از رسانه های بین المللی در جهت حمله به کشورهای مستقل، طرح موضوع نامزدی ایران برای عضویت در شورای حقوق بشر و موضع گیریهای متعاقب آن از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی را سناریوی رسانه ای از پیش طراحی شده خواند .
بخش مطبوعاتی نمایندگی کشورمان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران نامزد عضویت در شورای حقوق بشر نمی باشد،اضافه کرد : متاسفانه برخی رسانه های غربی با دستمایه قرار دادن موضوعی قدیمی که در ماه فوریه گذشته ( بهمن ماه سال گذشته ) منتفی شده بود ، زمینه موضع گیری و جو سازی نمایندگان آمریکا و رژیم صهیونیستی در سازمان ملل علیه کشورمان را فراهم کردند.
امریکا و رژیم صهیونیستی در شرایطی به تکرار اتهام زنی های بی اساس خود علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه می دهند، که کارنامه منفی آنها در زمینه نقض حقوق بشر و عدم رعایت حقوق شهروندان در معرض دید افکار عمومی بین المللی قرار دارد و هر روز موارد تازه ای به این پرونده قطور اضافه می شود. اما در همین حال آنها با باطل شدن بسیاری از تبلیغات مسموم علیه کشورمان پس از تحقق حماسه سیاسی و مشارکت بالای مردم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری کشورمان، چاره ای جز طرح اتهامات تکراری و قدیمی ندارند.
نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل روز گذشته در حالی در خصوص وضعیت حقوق بشر کشورمان اظهار نظر می کردکه در هفته های گذشته موضوع جاسوسی سازمان های امنیتی آمریکا از شهروندان این کشور به یکی از مهمترین چالش های دولت اوباما تبدیل شده و سندی دیگر در خصوص موارد متعدد نقض حقوق بشر و حقوق شهروندی علیه مردم آمریکا اضافه شد.
همچنین موضوع زندان گوانتانامو و شکنجه و بدرفتاری با زندانیان این زندان تحت نظارت آمریکا، انتقاد گروه های حقوق بشر و حتی ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، را به دنبال داشته است که می گوید اعتبار آمریکا در خصوص حقوق بشر زیر سوال رفته است.
ادوار اسنودن، مامور سابق سازمان اطلاعات آمریکا که چندی پیش به روسیه گریخت، از شنود تماس های تلفنی و کنترل ایمیل های مردم توسط ماموران امنیتی کشورش و همچنین جاسوسی از دیپلمات های کشورهای غربی در سازمان ملل توسط دستگاههای امنیتی آمریکا پرده برداشت.
افشاگریهای مامور سابق سازمان سیا علاوه بر اینکه موجی از نارضایتی را در داخل آمریکا ایجاد کرد با واکنش تند دولت های اروپایی در بحث جاسوسی از دیپملمات های آن کشور روبرو شده و روابط واشنگتن با غرب وارد چالش جدی کرد.

کد مطلب: 32791
زمان انتشار: شنبه 22 تیر 1392 - 08:58:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد