به روز شده: 6 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 32799
زمان انتشار: شنبه 22 تیر 1392 - 09:52:31

اجرای برنامه‌های پیشگیری و درمان اعتیاد دانش‌آموزان

اجرای برنامه‌های پیشگیری و درمان اعتیاد دانش‌آموزان
کودکان  - معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه ستاد برنامه‌های ویژه‌ای را برای دانش‌آموزان در معرض خطر و معتاد اجرا می‌کند، گفت: طرحی ویژه با همکاری آموزش و پرورش و ستاد برای دانش‌آموزان مصرف‌کننده، سوء مصرف و یا پرخطر اجرا می‌شود. 

به گزارش ایسنا، بایک دین‌پرست با بیان اینکه طرح شیوع‌شناسی اعتیاد برای سال 92 در دست اجراست، درباره برنامه‌های مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و آموزش و پرورش گفت: امسال شاهد اتفاقات مثبت در زمینه اجرای برنامه‌های مشترک بین این دو دستگاه هستیم.

 وی افزود: رویکرد ستاد به موازات توجه به اولیا و مربیان و معلمان مدارس به طور ویژه بروی دانش‌آموزان است و در این راستا طرح ویژه پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های آن را برای دانش‌آموزان در دستور کار داریم.

 معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه در گذشته مقاومت‌هایی درباره بحث اعتیاد دانش‌آموزان توسط آموزش و پرورش صورت می‌گرفت، گفت: معتقدم این مسائل خطوط قرمز نیست و اشتباه محض است که نخواهیم درباره آن صحبت کنیم.

 دین‌پرست با بیان اینکه 25 سال پیش مصوب شد تا هشدارهای آموزشی اعتیاد وارد کتب درسی دانش‌آموزان شود، اما هیچ وقت موفق به اجرای این امر نشدیم، اظهار کرد: بعد از 25 سال، از سال گذشته کم‌کم ورود مباحث مواد مخدر و آسیب‌های آن به آموزش‌های دانش‌آموزان مورد توجه قرار گرفت و در این راستا امسال دو برنامه مشخص را برای مصون‌سازی دانش‌آموزان در دستور کار داریم.

 وی ادامه داد: بر این اساس مقرر شده برنامه‌هایی برای دانش‌آموزان در معرض خطر اجرا شود که شامل دانش‌آموزانی است که دارای اولیا و یا خانواده معتاد هستند که آمار این دانش‌آموزان در اختیار آموزش و پرورش است و برای مصون‌سازی این دسته از دانش‌آموزان هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

 به گفته معاون کاهش تقاضا و مشارکت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر، اعتیاد دانش‌آموزان یکی دیگر از بندهای تفاهم‌نامه بین آموزش و پرورش و این ستاد است که به زودی امضا می‌شود و بر اساس آن دانش‌آموزان مصرف‌کننده، سوء مصرف‌کننده و یا پرخطر تحت پوشش این طرح ویژه قرار می‌گیرند.

 دین‌پرست تصریح کرد: در این طرح این دانش‌آموزان همزمان با آموزش تحت درمان اعتیاد نیز قرار خواهند گرفت.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر 10 میلیون بیسواد مطلق در کشور وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به اینکه رابطه مستقیمی بین بیسوادی و اعتیاد وجود دارد، مقرر شده با هماهنگی سازمان نهضت سوادآموزی نیز مطالب متناسب با سطح آموزش‌های این افراد در رابطه با آسیب‌های اعتیاد ارائه شود.

کد مطلب: 32799
زمان انتشار: شنبه 22 تیر 1392 - 09:52:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب