به روز شده: 6 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 32806
زمان انتشار: شنبه 22 تیر 1392 - 10:48:06

20 درصد مدارس ابتدایی امسال دو دوره می‌شوند

20 درصد مدارس ابتدایی امسال دو دوره می‌شوند
کودکان  - معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در راستای اجرای برنامه‌های سند تحول و نظام جدید آموزشی، ساختار 3-3-3-3 در 20 درصد از مدارس ابتدایی کشور اجرا می‌شود.به گزارش ایسنا، فاطمه قربان با بیان اینکه در سند تحول بنیادین و تغییر ساختار، نظام آموزشی 12 سال تحصیلی در چهار دوره سه ساله برنامه‌ریزی شده است، گفت: سال گذشته دو دوره‌شدن ابتدایی در پنج درصد از مدارس به صورت پایه‌ای اجرا شد.

وی افزود: برهمین اساس امسال اجرای 3-3-3-3 برای 20 درصد از مدارس ابتدایی کشور پیش‌بینی کرده‌ایم و یکی از دلایلی که یک باره این دوره به صورت صددرصد اجرا نمی‌شود، توجه به رفاه حال خانواده‌ها و دانش‌آموزان است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با تاکید براینکه مدیران مدارس نباید در دوره‌کردن ابتدایی خانواده‌ها را تحت فشار قرار دهند، تصریح‌کرد: اجرای دو دوره‌شدن مدارس ابتدایی که براساس آن دانش‌آموزان پایه‌های اول تا سوم در یک مدرسه و پایه‌های چهارم تا ششم در مدرسه دیگر تحصیل می‌کنند، این طرح باید در مدارس همجوار اجرا شود.

 قربان گفت: در حال حاضر 60 هزار مدرسه ابتدایی در کشور فعالیت دارد که از این تعداد 40 هزار مدرسه تحت‌پوشش 9000 مجتمع آموزشی پرورشی روستایی قرار گرفته‌اند و دو دوره‌شدن ابتدایی در 20 درصد باقی مانده که مدارس ابتدایی شهری هستند، به صورت محدود اجرا خواهد شد.

 وی درباره اینکه برخی از مدارس دولتی به بهانه دو دوره‌شدن مدرسه ابتدایی پرونده دانش‌آموزان را به خانواده‌ها ارجاع می‌دهند و آنها مجبور به ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس غیرانتفاعی هستند، اظهارکرد: به همه مدیران مدارس بخشنامه شده تا نهایت همکاری را با خانواده‌ها داشته باشند، چرا که دانش‌آموزان ابتدایی باید در نزدیک‌ترین مدرسه محل سکونت خود تحصیل کنند. بنابراین نباید هیچ‌گونه اجباری در اجرای این برنامه وجود داشته باشد.

 معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در عین حال تاکیدکرد: دو دوره‌شدن ابتدایی یکی از برنامه‌های سند تحول است و همکاری‌ دو جانبه‌ای را از سوی خانواده‌ها و مدیران مدارس می‌طلبد.

کد مطلب: 32806
زمان انتشار: شنبه 22 تیر 1392 - 10:48:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب