به روز شده: 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 32824
زمان انتشار: یکشنبه 23 تیر 1392 - 11:06:16

وزارت زنان تشکیل می شود؟

وزارت زنان تشکیل می شود؟
زنان  -  نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد تشکیل وزارت زنان بدون نظر کارشناسی نبوده است چرا که مسائل زنان بحث اساسی است.

زهره طبیب زاده، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با تسنیم در خصوص اینکه وزارت زنان و اینکه آیا تشکیل وزارت زنان راهگشای مشکلات زنان است، اظهار داشت:‌ به هر حال دولت می‌تواند هر پیشنهادی را ارائه دهد ولی این موضوع  بر‌می‌گردد به قبل از انتخابات که جنبه سیاسی داشته و بیشتر برای کسب رأی از سوی زنان بوده است.

وی ادامه داد:  پیشنهاد تشکیل وزارت زنان  بدون نظر کارشناسی نبوده است چرا که مسائل زنان بحث اساسی است و پژوهشگاه و پژوهشکده در این زمینه سال ها اقدام انجام داده و طی دوران متوالی مرکز امور زنان و خانواده در این راستا بحث و اقدام کرده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی مسائل زنان فرا دستگاهی است و با کمک همه دستگاه ها باید مورد رفع و رجوع قرار گیرد در واقع بحث زنان خاص یک وزارت خانه نیست بلکه مشکلات زنان در اکثر دستگاه دولتی پراکنده بوده  و یک دستگاه اجرایی به طور خاص نباید آن را پیگیری کند.

* کاهش تعداد وزارت خانه سیاست کلان توسعه‌ای است

طبیب‌زاده بیان کرد: این موضوع که یک وزارت‌خانه خاص زنان تشکیل شده و شرح وظایف کند باعث شده تا تداخل بین فعالیت های دستگاه‌های دیگر دولتی به وجود آید و این امر مقدور نیست؛ اگر قرار باشد مجموعه  به صورت کلان در این زمینه رصد کند، اسمش وزارت خانه نیست بلکه می تواند در حد یک سازمان یا مرکز باشد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور منتخب نیز  مانند سایر نامزد‌ها این موضوع تشکیل وزارت زنان را شعار دادند، اظهار داشت: باید بگویم موضوع تشکیل وزارت زنان قابل اجرا نبوده و در مجلس رأی نخواهد آورد چرا که سیاست‌ها مبنی بر این است که کاهش تعداد وزارت خانه را داشته باشیم که این امر در تعارض آشکار با سیاست کلان توسعه ای است.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل وزارت زنان مقدور نبوده و همچنین برای زنان نافع نیست.

کلید واژه: زنان - مجلس - حقوق زنان
کد مطلب: 32824
زمان انتشار: یکشنبه 23 تیر 1392 - 11:06:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب