به روز شده: 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 32905
زمان انتشار: چهارشنبه 26 تیر 1392 - 12:40:01

منشور حقوق و مسئولیت‌های زنان سند مادر در حوزه زنان است

منشور حقوق و مسئولیت‌های زنان سند مادر در حوزه زنان است
زنان  - رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان با اشاره به اینکه منشور حقوق و مسئولیت‌های زنان سند مادر در حوزه زنان است گفت: سیاست‌های مرتبط با این سند به برنامه عملی، راهبرد و اقدام، تبدیل و زمان بهره‌برداری از آنها رسیده است.


به گزارش فارس، کبری خزعلی گفت: منشور حقوق و مسئولیت‌های زنان به‌عنوان سند مادر در بین اسناد دیگر آمده است و تمام اسنادی که هم اکنون ستاد ملی زن و خانواده تصویب کرده‌ است و اقداماتی را که انجام می‌دهد بر اساس منشور حقوق و مسئولیت‌های زنان در جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: اما اینکه بگوییم خود این سند به صورت مجزا اجرایی می‌شود اینگونه نیست به عنوان سند مادر به آن استناد می‌کنند و بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌کنند برنامه‌ریزی‌هایی که هم اکنون انجام می‌شود مانند تدوین 14 سندی که در حوزه زنان در مرکز امور زنان و خانواده تدوین شده است نیز بر اساس و با تکیه بر این سند تدوین شده است.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان خاطرنشان کرد: بعد از برنامه‌ریزی‌ها، استراتژی راهبردی و مراحل اجرایی شدن آنها نیز از با استناد به این سند اجرایی می‌شود و الان تمام سیاست‌های مرتبط با این سند به  مرحله برنامه عملی، راهبرد، اقدام و تخصیص بودجه رسیده است و در مرحله‌ای قرار دارند که زمان بهره‌برداری از آنها فرا رسیده است.

خزعلی ادامه داد: ما هم‌اکنون منتظر هستیم تا این برنامه‌ها توسط مجلس به دستورالعمل اجرایی تبدیل و برای اجرا ابلاغ شود.

به گزارش فارس، شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 546 مورخ 31 شهریور 1383 به پیشنهاد شورای فرهنگی و اجتماعی زنان منشور حقوق و مسئولیت های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران را تصویب کرد.

منشور حقوق و مسئولیت های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران با الهام از شریعت جامع اسلام و نظام حقوقی آن و با تکیه بر شناخت و ایمان به خداوند متعال و با هدف تبیین نظام مند حقوق و مسئولیت‌های زنان در عرصه‌های حقوق فردی، اجتماعی و خانوادگی تدوین گردیده است.

این منشور اهتمام بر تبیین حقوق و تکالیف زنان در اسلام داشته و مبتنی بر قانون اساسی ، اندیشه های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب و با بهره گیری از سند چشم انداز 20 ساله و سیاست‌های کلی نظام و با لحاظ قوانین موجود و خلأها و کاستی‌های آن و به منظور تحقق عدالت و انصاف در جامعه زنان مسلمان است.

این منشور با دیدی جامع و فراگیر تنظیم شده لذا مشتمل بر حقوق و تکالیف امضایی، تأسیسی و حقوق حمایتی و نیز حقوق مشترک بین همه انسان‌ها است.

کد مطلب: 32905
زمان انتشار: چهارشنبه 26 تیر 1392 - 12:40:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب