به روز شده: 6 ساعت و 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 32987
زمان انتشار: دوشنبه 31 تیر 1392 - 17:46:42

افزایش مهدهای کودک شبانه‌روزی در کشور / افزایش 20 تا 30 درصدی شهریه مهدها

کودکان  -  رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه شهریه مهدهای کودک در نیمه اول مرداد ماه اعلام خواهد شد، گفت: شهریه این مهدها در سراسر کشور بین 20 تا 30 درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایسنا، همایون هاشمی در حاشیه مراسم افتتاح مرکز اشتغال زنان بهبود یافته، با اعلام اینکه در حال حاضر کمتر از 10 مهدکودک شبانه روزی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: قصد داریم با توجه به تقاضای خانواده‌ها، مهدهای کودک شبانه‌روزی را در کشور افزایش دهیم و تا پایان سال تعداد این مهدها را به 20 مهد می‌رسانیم.

وی ادامه داد: اثبات شغل شیفتی برای پذیرش فرزندان خانواده‌هایی که می‌خواهند کودکان خود را در مهدهای کودک شبانه روزی ثبت نام کنند، الزامی دانست و گفت: حداکثر هشت ساعت فرزندان این خانواده‌ها می‌توانند در این مراکز نگهداری شوند، چرا که حضور کودکان در کنار خانواده‌ها رویکرد اصلی سازمان بهزیستی است.


وی با اشاره به اینکه از 2 سال پیش مراکزی به صورت پایلوت برای ایجاد مهدهای کودک شبانه‌روزی در کشور ایجاد شد، بیان کرد: قصد داریم در استان‌هایی که مشاغل شیفتی اعم از بیمارستان‌ها و شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد و نیز استان‌هایی که صنعتی هستند و در آن پدران و مادران ساعات طولانی مدتی در طول روز و شب را سرکار هستند، افزایش دهیم.


هاشمی در ادامه به افزایش شهریه مهدهای کودک در سال جاری اشاره و اظهار کرد: مطمئنا این رقم پایین‌تر از نرخ تورم موجود در کشور خواهد بود و قصد داریم بین 20 تا 30 درصد این شهریه‌ها را در سال جاری افزایش دهیم.


رییس سازمان بهزیستی افزود: از سال گذشته کمیته‌های استانی با حضور نمایندگان اثرگذار دستگاه‌ها از سراسر کشور برای تعیین شهریه مهدهای کودک ایجاد شد تا قیمت‌گذاری استانی بر اساس مولفه‌های خاص و متفاوت هر استان مشخص شود.


به گفته وی، هم اکنون قیمت‌گذاری استانی در مورد شهریه مهدهای کودک در سراسر کشور انجام شده و مبالغ مشخص شده به ستاد مرکزی سازمان بهزیستی رسیده است که تا نیمه اول مرداد این شهریه‌ها اعلام خواهد شد.


هاشمی در مورد تخلف برخی از مهدهای کودک خاطر نشان کرد: بنابر ارائه خدمات مهد، شهریه این مهدها با هم متفاوت است با این حال خانواده‌ها می‌توانند با شماره‌های موجود در تابلوهای یکسان سازی شده مهدهای کودک تماس گرفته و یا به مراکز سازمان بهزیستی مراجعه و گزارش تخلفات این مهدها را ارائه کنند.

وی در پایان از برخورد جدی با مهدهای کودکی که شهریه‌شان بیشتر از تعرفه مشخص شده توسط سازمان بهزیستی است، خبر داد.

 

کد مطلب: 32987
زمان انتشار: دوشنبه 31 تیر 1392 - 17:46:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب