به روز شده: 12 ساعت و 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 33013
زمان انتشار: چهارشنبه 2 مرداد 1392 - 10:26:36

شهریه مهدکودک ها هم‌تراز با شهریه دانشگاهها!

شهریه مهدکودک ها هم‌تراز با شهریه دانشگاهها!
کودکان  -  سالهاست که شهریه مهدهای کودک از ماراتن افزایش قیمت ها جا نمانده است.


به گزارش خبرآنلاین، تغییر سبک زندگی و اشتغال همزمان مادران و پدران در حالی موجب اقبال خانواده ها به مهدهای کودک و سپردن فرزندان در ساعتی از روز به این مراکز شده است که همزمان افزایش شهریه در مراکز به شکل سرسام آوری رو به افزایش است. در همین رابطه رئیس سازمان بهزیستی از دو برابر شدن تعداد مهدهای شبانه روزی در سال جاری خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری تعداد مهدها به 20 مرکز می رسد و همچنین شهریه مهدهای کودک نیز تا 15 مردادماه اعلام و ابلاغ خواهد شد.

او با اشاره به این که شهریه مهدهای کودک 20 تا 30 درصد افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: با توجه به شرایط و امکانات شهرها و استانهای مختلف شهریه های آنها نیز متفاوت خواهد بود اما در مجموع میزان افزایش شهریه در سال جاری بیش از 30 درصد نخواهد بود.اظهارات رئیس سازمان بهزیستی در شرایطی است که هم اکنون مراکز و مهد های کودک شهریه هایی بالاتر از نرخ های مصوب دریافت می کند.

 شهریه هایی همتراز با شهریه دانشگاه آزاد و پیام نور

مهد کودک های دو زبانه 

یک میلیون و 500 هزار تومان

شیرخوار 0 تا 2 سال 

600 هزار تومان 

نوپا 2 تا 3 سال 

550 هزار تومان 

نوباوه 

450 هزار تومان 

بررسی خبر آنلاین نشان می دهد هم اکنون برخی از مهد کودک های تهران و کلانشهر های کشور شهریه هایی همتراز با دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد در یافت می کنند . این مهد کودک ها با امکاناتی همچون تدریس دو زبان خارجی، افزایش زمان مراقبت از کودک، اردوهای تفریحی و علمی، آموزش الفبا و حضور دائمی روانشناس کودک در مهد کودک شهریه های بالایی در یافت می کنند. این در حالی است که سازمان بهزیستی در بخشنامه سال جاری خود به تمامی مهد های کودک تاکید کرده است : مبالغ تعیین شده در جداول شهریه به عنوان مبلغ دریافتی بابت کلیه برنامه های الزامی مهد کودک شامل بهداشت ، تغذیه ، آموزش ، نگهداری و ... است و دریافت هر گونه وجه اضافی بعنوان هزینه برنامه های فوق الذکر غیر قانونی محسوب می شود.

دانشگاه پیام نور؛ علوم انسانی 

متوسط شهریه 550 هزار تومان 

دانشگاه پیام نور؛ فنی مهندسی  

متوسط شهریه 700 هزار تومان 

دانشگاه آزاد؛ فنی مهندسی  

متوسط شهریه 800 هزار تومان 

دانشگاه آزاد؛ علوم انسانی   

متوسط شهریه 600 هزار تومان 

 سبقت شهریه مهد های کودک از حقوق معلمان و کارگران و نرخ تورم
در حال حاضر تورم جاری در کشور طی هشت سال اخیر، با سرعت بالاتری نسبت به میانگین حقوق معلمان و کارگران پیشروی کرده است. بررسی ها نشان می دهد تورم طی هشت سال اخیر در مجموع 164 درصد، حقوق کارگران 150 درصد و حقوق معلمان 108 درصد افزایش داشته است. همچنین حقوق معلمان در سال جاری 20 درصد و حقوق کارگران 25 درصد افزایش داشته است و این در حالی است که شهریه مهد های کودک بیش از 30 درصد افزایش به خود دیده است.

در نمودار زیر مقایسه ای میان افزایش حقوق ها و تورم را می بینید؛

نمودار هزینه مهدکودک

کد مطلب: 33013
زمان انتشار: چهارشنبه 2 مرداد 1392 - 10:26:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب