به روز شده: 13 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 33038
زمان انتشار: شنبه 5 مرداد 1392 - 10:12:45

پرداخت یارانه به مهدهای کودک تهران

پرداخت یارانه به مهدهای کودک تهران
کودکان  - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران به پیشنهاد کمیته استانی تعیین شهریه مهدهای کودک استان تهران اشاره کرد و گفت: پیشنهاد معافیت مالیاتی و پرداخت یارانه به مهدها می‌تواند عاملی برای کاهش شهریه مهدهای کودک که از مهر ماه 25 تا 30 درصد افزایش خواهد یافت، باشد.به گزارش ایسنا، ملیحه تقی پور با بیان اینکه کمیته استانی تعیین شهریه مهدهای کودک تهران پیشنهاد افزایش 25 تا 30 درصدی شهریه مهدهای کودک این استان را بنا بر مناطق مختلف به سازمان بهزیستی کشور ارائه کرده است، اظهار کرد: می‌توانیم با ایجاد معافیت مالیاتی و پرداخت یارانه به این مراکز سبب پایین آوردن میزان شهریه شویم.

وی افزود: در جلسه‌ای که هفته گذشته با حضور نمایندگان وزارت صنعت، معدن، تجارت و مهدهای کودک تهران، شمیرانات و شهرری برگزار شد پیشنهاد کردیم میزان شهریه با توجه به اجاره بها، حقوق پرسنل و مواد خوراکی متفاوت باشد.

 افزایش 30 درصدی شهریه مهدهای کودک شمیرانات

 معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران میزان اجاره ساختمان در شمیرانات را قیمت بسیار بالایی دانست و گفت: برای این منطقه افزایش 30 درصدی را لحاظ کرده‌ایم.

 تقی پور در مورد شهریه مهدهای کودک تهران و شهرری خاطر نشان کرد: این دو منطقه از نظر مبلغ مواد غذایی و حقوق پرسنل با هم تفاوت زیادی ندارند.

 به گفته وی، قرار است تا 15 مردادماه سال جاری شهریه مهدهای کودک سراسر کشور اعلام شود و این در حالی است که خانواده‌ها باید تا 15 شهریور ماه سال جاری رقم‌های افزایش یافته را بدانند، چرا که از آن زمان به بعد باید برای ثبت نام فرزندانشان اقدام کنند.

 معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در پاسخ به اینکه برخی از مهدهای کودک به میزان تعرفه تعیین شده توسط بهزیستی فیش دریافت می‌کنند و مابقی مبلغ شهریه را به گونه‌های دیگر دریافت می‌کنند، بیان کرد: خود خانواده‌ها با همکاری با این مهدهای کودک سبب مشروعیت بخشیدن قانونی به این موضوع می‌شوند، چرا که با این مهدها به تفاهم می‌رسند.

 وی افزود: در این مهدها بر اساس تعرفه سازمان بهزیستی شهریه رد و بدل می‌شود و اگر مبلغ بیشتر از آن پرداخت شود هیچ کجا ثبت نمی‌شود تا سازمان بهزیستی و سازمان تعزیرات بتواند با آن برخورد کند.

 به گفته تقی پور، زمانی که کارشناسان و ناظران سازمان بهزیستی برای بررسی عملکرد این مهدهای کودک اقدام می‌کنند، پس از بررسی اسناد و مدارک به این دلیل که چیزی به ثبت نرسیده است، نمی‌توانند کاری انجام دهند.

 معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران مشکل اصلی شهریه بالا را مربوط به منطقه شمیرانات دانست و گفت: علت بالا بودن شهریه در شمیرانات اجاره بهای سنگین ساختمان است.

 وی با اشاره به اینکه سال گذشته تعرفه‌ شهریه مهدهای کودک 21 درصد افزایش یافت، گفت: در سال جاری این مبلغ بین 25 تا 30 درصد افزایش خواهد یافت که در صورت موافقت‌ با پیشنهادهای بهزیستی استان تهران مبنی بر معافیت‌های مالیاتی و پرداخت یارانه، این رقم قابل کاهش است.

 

کد مطلب: 33038
زمان انتشار: شنبه 5 مرداد 1392 - 10:12:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب