به روز شده: 6 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 33077
زمان انتشار: دوشنبه 7 مرداد 1392 - 10:17:38

میراث شوم تسلیحات مرگبار آمریکا درعراق، کودکان ناقص الخلقه متعدد است

میراث شوم تسلیحات مرگبار آمریکا درعراق، کودکان ناقص الخلقه متعدد است
کودکان  - تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد میراث شوم تسلیحات مرگبار آمریکا در عراق، آمار بالای بیماران سرطانی و کودکان ناقص الخلقه است.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی راشاتودی، موج جدیدی از خشونت و کشتار در عراق آغاز شده است. دویست و دوازده نفر در خشونتها و ناآرامی های هفت روز گذشته در عراق جانشان را از دست داده اند. فقط در ماه ژوئن هشتصد نفر در عراق کشته شدند. عراق از زمان تهاجم خارجی به این کشور به رهبری آمریکا در سال دو هزار و سه به مهد رشد و گسترش تروریسم تبدیل شده است. جنگ عراق میراث شوم دیگری برای عراق به همراه داشته است که عبارتست مواد سمی و کشنده. این مواد سمی و کشنده سبب تولد نوزادان ناقص الخلقه در عراق شده است.
لوسی کافانوف خبرنگار شبکه در عراق در این خصوص گفت: «کودکان ناقص الخلقه عراقی شاهدی بر آثار جنگ هستند. حال شماری از این نوزدان عراقی پس از تولد به حدی وخیم است که بیش از چند ماه عمر نمی کنند و می میرند. این کودکان ناقص الخلقه یک دهه پس از جنگ عراق به دنیا می آیند و این نشان می دهد که آثار مرگبار جنگ هنوز با مردم این کشور است. مادران عراقی با چشمان گریان از وضع وخیم فرزندان خود سخن می گویند و اینکه باید شاهد مرگ تدریجی فرزندانشان باشند. ناهنجاری های عصبی و تحلیل شدید عضلانی ازجمله بیماری های کودکان ناقص الخلقه در عراق است. شماری از خانواده های عراقی، چندین فرزند خود را به همین علت از دست داده اند. با آن که هیچ مدرکی ندارند می گویند مواد رادیواکتیوی که نیروهای آمریکایی در تسلیحات خود در جنگ عراق استفاده کردند عامل مرگ فرزندانشان است.»
یکی از زنان عراقی به نام لیلا جبار که سه فرزند ناقص الخلقه اش را از دست داده است با تاکید بر آثار مخرب تسلیحات آمریکایی در جنگ گفت: «جنگ پایان نیافته است. درست است که نظامیان آمریکایی از عراق رفته اند اما ما هنوز با عواقب این جنگ مواجه هستیم.»
کافانوف گفت: «در شهرهای فلوجه و بصره همانند شهر نجف، شمار فزاینده ای از تولد نوزادان ناقص الخلقه یا سقط جنین گزارش شده است. نیروهای نظامی آمریکا و انگلیس در آغاز جنگ عراق در سال دو هزار و سه، در این شهرها از تسلیحات سنگین استفاده کردند. اما بررسی های انجام شده در شهر نجف نشان می دهد شاید آثار این تسلیحات در عراق بسیار فراتر از حدی است که قبلا تصور می شد. پزشکان شهر نجف که روی بیماریهای خطرناک از قبیل سرطان و بیماری های مادرزادی تحقیق می کنند می گویند نجف به علت تولد نوزادان ناقص الخلقه به سمت فاجعه می رود.»
دکتر ساندوف نصیف پزشک عراقی در شهر نجف در این خصوص گفت: «پس از آغاز جنگ عراق، میزان ابتلا به سرطان و تولد نوزادان ناقص الخلقه در شهر نجف به صورت چشمگیری افزایش یافت. به نظر ما، این مسئله به علت استفاده از تسلیحات غیرقانونی در جنگ از قبیل اورانیوم ضعیف شده بوده است. در بیمارستانهای نجف، تعداد بیماران مبتلا به سرطان از تعداد بیماران مبتلا به سرماخوردگی بیشتر است.»
کافانوف گفت: «اورانیوم ضعیف شده بسیار نابودکننده و کشنده است. برآورد می شود بیش از چهارصد تن اورانیوم ضعیف شده در دو جنگ عراق یعنی جنگ سال هزار و نهصدو نود و یک و دو هزار و سه استفاده شده است. بخش اعظم این نوع تسلیحات را نیروهای آمریکایی در دو جنگ عراق استفاده کردند. وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) حاضر نیست به پرسشهای مطرح در این خصوص پاسخ بدهد. البته مقامات آمریکایی هرگونه ارتباط بین استفاده از اورانیوم ضعیف شده و تولد نوزادان ناقص الخلقه در عراق را رد می کنند. مقامات آمریکایی می گویند از اورانیوم ضعیف شده فقط برای نفوذ در تانکهای دشمن استفاده می شود. تسلیحاتی که در ساخت آن از اورانیوم ضعیف شده استفاده شده باشد قدرت نفوذ بسیار زیادی دارد. همانطور که چاقو، کره را می برد، این نوع تسلیحات دارای اورانیوم ضعیف شده در تجهیزات زرهی نفوذ می کنند. برخلاف این سخن مقامات آمریکایی، تحقیقات جدیدی که دولت نروژ انجام داده است نشان می دهد از اورانیوم ضعیف شده علیه اهداف غیرنظامی در مناطق پرجمعیت عراق استفاده شده است. در این گزارش تاکید شده است فقط در یک مورد در شهر عراق از سیصد و پنج گلوله توپ بیست و پنج میلی متری دارای اورانیوم ضعیف شده در شهر نجف استفاده شد و این گلوله های توپ ساختمانهای مختلف را هدف قرار داد. شاید جنگ عراق پایان یافته باشد اما در گوشه گوشه شهر نجف، موارد متعددی از سرطان و کودکان ناقص الخلقه مشاهده می شود. هیچکس نمی داند علت این بیماری های گسترده در نجف چیست اما مردم این شهر خواهان پاسخ روشن هستند.آنها می گویند باید به مردم این شهر کمک شود. کودکان ناقص الخلقه عراقی توان تکلم و راه رفتن ندارند و حتی نمی توانند به تنهایی کارهای عادی خود را انجام بدهند. خانواده های عراقی که کودکان ناقص الخلقه دارند از اینکه بار دیگر بچه دار شوند بسیار وحشت دارند و تصمیم گرفته اند دیگر به این فکر نیفتند.»
یکی از مادران عراقی که دو فرزند ناقص الخلقه اش جان باخته اند و یک فرزند ناقص الخلقه دیگر دارد در این خصوص گفت: «هیچکس توجهی ندارد که چه بلایی بر سر ما و خانواده های دیگر مثل ما می آید. حتی دولت عراق برای کمک به ما کاری انجام نمی دهد. گویا این سرنوشت برای ما مقدر شده است.»
کافانوف گفت: «بسیاری از مردم عراق در شهر نجف، با سکوت چنین سرنوشتی را تحمل می کنند. از زمان آغاز جنگ عراق در سال دو هزار و سه، شمار بسیار زیادی از عراقی ها جانشان را از دست داده اند. شمار زیاد کشته های عراق نشان دهنده هزینه انسانی این جنگ است. البته باید توجه داشت که قربانیان زنده این جنگ ازقبیل کودکان ناقص الخلقه هنوز تاوان این جنگ را می پردازند که میراث سمی و کشنده برجای گذاشته است.»
 
 
 

کد مطلب: 33077
زمان انتشار: دوشنبه 7 مرداد 1392 - 10:17:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب