به روز شده: 13 ساعت و 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 33096
زمان انتشار: سه شنبه 8 مرداد 1392 - 12:33:39

بیش از یکصد کودک از چنگ باند سوء استفاده جنسی در آمریکا نجات یافتند

بیش از یکصد کودک از چنگ باند سوء استفاده جنسی در آمریکا نجات یافتند
کودکان  - در جریان عملیات سه روزه پلیس آمریکا در تعقیب عناصر و انهدام شبکه فحشا و سوء استفاده جنسی از کودکان، یکصد و پنج کودک و نوجوان نجات یافتند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز سه شنبه گزارش داد که در این عملیات که در چارچوب مبارزه با سوء استفاده جنسی از کودکان و با مشارکت مرکز ملی حمایت از کودکان مفقود و استثمار شده صورت گرفت کازینوها، متل ها و استراحتگاه های بین راه در ۷۶ شهر آمریکا مورد تفحص قرار گرفت.
به گفته پلیس فدرال آمریکا ( اف‌. بی. ‌آی.) در جریان عملیات یاد شده ۱۵۰ دلال نیز بازداشت شدند.
جان ریان رییس مرکز ملی حمایت از کودکان مفقود و استثمارشده گفته است که این عملیات نشان داد که هر روز تعداد قابل توجهی کودک برای سوء استفاده جنسی خریداری می شوند و برخی از این معاملات نیز بصورت آن لاین و از طریق اینترنت صورت می گیرد.
ران هاسکو مسئول تحقیقات جنایی اف. بی.آی. اعلام کرد : این باند ها از آسیب ‌پذیری دختران جوان سوء استفاده کرده و با تعریف کردن از آنان و یا پیشنهاد پول ، آنان را فریفته و سپس در دام مواد مخدر، تجاوز و یا حتی شکنجه می انداختند.
در همین حال بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه مستند به منابع وزارت دادگستری آمریکا هر سال ۴۵۰ هزار کودک در این کشور خانه و خانواده خود را ترک می کنند.
یک سوم از نوجوانان فراری در همان ۴۸ ساعت نخست دوری از خانه در دام باندهای فساد جنسی گرفتار می شوند.
پلیس آمریکا با بیان این که از سال ۲۰۰۳ میلادی تا کنون دو هزار و ۷۰۰ کودک در عملیات مشابه نجات پیدا کرده اند ، عنوان کرد: بیشتر کودکانی که در عملیات اخیر نجات یافتند، دختران ۱۳ تا ۱۷ ساله هستند.

 

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 33096
زمان انتشار: سه شنبه 8 مرداد 1392 - 12:33:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب