به روز شده: 11 ساعت و 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 33109
زمان انتشار: چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 10:20:26

آماده سازی مدارس مناطق زلزله‌زده تا مهر 92

آماده سازی مدارس مناطق زلزله‌زده تا مهر 92
کودکان  - رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه تمامی مدارس مناطق زلزله‌زده تا مهر 92 آماده می‌شود، گفت: برای آماده سازی کلاس‌ها در این مناطق هیچگونه مشکلی وجود ندارد.به گزارش ایسنا، مرتضی رییسی گفت: این اطمینان وجود دارد که هیچ یک از مناطق زلزله‌زده برای آغاز سال تحصیلی جدید با مشکلی مواجه نباشند و همانگونه که در زلزله آذربایجان شرقی در سال گذشته سازمان نوسازی توانست به موقع کلاس‌های مورد نیاز را تامین کند، امسال نیز در مناطقی که حادثه زلزله رخ داده، این روند ادامه دارد.

 وی افزود: علیرغم اینکه زلزله آذربایجان شرقی در مردادماه سال گذشته رخ داده بود، اما سازمان نوسازی در یک بازه زمانی 40 روزه توانست با تامین فضای مناسب و حتی کلاس‌های پیش ساخته برای آغاز سال تحصیلی آماده باشد.

 معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال نیز با توجه به زلزله‌ای که در مناطقی از بوشهر رخ داده، روند بازسازی و نوسازی مدارس تخریبی در حال انجام است و تا مهرماه مدارس این مناطق آماده می‌شود.

 وی ادامه داد: در منطقه بشاگرد نیز که اخیرا دچار حادثه زلزله شده تلاش اداره کل نوسازی ادامه دارد تا برای آغاز سال تحصیلی فضای مناسب آموزشی در اختیار دانش‌آموزان این منطقه قرار بگیرد.

 وی با بیان اینکه این مناطق جزو مناطق محروم و کم برخوردار کشور است، اظهار کرد: قطعا فعالیت‌هایی که در این مناطق صورت می‌گیرد در جهت جایگزینی مدارس و کلاس‌های با استاندارد بالاست.

 به گفته رئیسی، همچنین در منطقه "شنبه" نیز که یکی از مناطق زلزله‌زده است، کلاس‌های درس در حال آماده سازی هستند.

 وی تاکید کرد: در مدت زمان کوتاه، در مناطقی که زلزله اتفاق افتاده، کلاس‌های درس با استحکام بالا جایگزین کلاس‌های تخریبی خواهد شد.

کد مطلب: 33109
زمان انتشار: چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 10:20:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب