به روز شده: 11 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 33171
زمان انتشار: یکشنبه 13 مرداد 1392 - 14:59:30

رویه قانونی صدور شناسنامه برای کودکان بی‌سرپرست تسهیل شده است

رویه قانونی صدور شناسنامه برای کودکان بی‌سرپرست تسهیل شده است
کودکان  - مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور از تسهیل و به هنگام شدن رویه قانونی صدور شناسنامه برای افراد بی‌سرپرست فاقد اسناد هویتی خبر داد.
به گزارش ایسنا، محسن اسماعیلی در تشریح چگونگی صدور شناسنامه برای افراد بی سرپرست فاقد اسناد هویتی، با بیان اینکه سازمان بهزیستی نهاد متولی سرپرستی کودکان و نوجوانان بی سرپرست به شمار می‌رود، اظهار کرد: برابر ماده 16 قانون ثبت احوال، اشخاصی که قانونا سرپرستی طفل را بر عهده دارند و نیز، متصدی یا نماینده موسسه‌ای که طفل به آنجا سپرده شده است، می‌توانند اعلام کننده وقایع حیاتی و اقدام کننده برای صدور شناسنامه باشند.

 وی خاطرنشان کرد: به این ترتیب بر اساس رویه موجود، نماینده سازمان بهزیستی می‌تواند پیگیری برای صدور اسناد هویتی مددجویان خود را از طریق دفاتر ثبت احوال دنبال کند و تاکنون شمار قابل توجهی از اسناد هویتی به این شیوه برای کودکان و نوجوانان بی سرپرست صادر شده است.

 به گفته اسماعیلی، سال گذشته و در پی انعقاد تفاهمنامه تازه‌ای میان سازمان ثبت احوال و بهزیستی، چگونگی ارائه این خدمات به مددجویان بی‌سرپرست این سازمان تسهیل و رویه‌ها به هنگام شد و هم اکنون نیز همچون گذشته صدور اسناد هویتی به صورت قانونی و با مساعدت بیشتر ادارات ثبت احوال در حال انجام است.

 

کد مطلب: 33171
زمان انتشار: یکشنبه 13 مرداد 1392 - 14:59:30
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب