به روز شده: 2 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 33220
زمان انتشار: چهارشنبه 16 مرداد 1392 - 12:34:35

اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان اجباری است

 اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان اجباری است
زنان  -  نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس درباره اجرای افزایش مرخصی زایمان زنان از 6 ماه به 9 ماه، گفت: دستگاهها مکلف به اجرای این مصوبه هستند.


به گزارش مهر، شهلا میرگلو بیات با بیان اینکه زمانی که مصوبه افزایش مرخصی زایمان زنان از 6 به 9 ماه تصویب شد اصلا بحث اختیاری بودن آن مطرح نبود، گفت: اما گویا برخی موضوع اختیاری و الزامی بودن اجرای این مصوبه را با هم اشتباه گرفتند.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع اختیاری بودن به اجرای مصوبه تخصیص یک درصد بودجه دستگاه‌های اجرایی به امور زنان مربوط بود که دستگاه ها را مکلف به اجرای این مصوبه نکرده بود و در واقع می توانستند اجرا کنند و یا اجرا نکنند.

وی تصریح کرد: تلاش ما درخصوص اجرای اختصاص یک درصد بودجه دستگاه ها به امور زنان این بود که به نتیجه برسد، اما اینگونه نشد و در لایحه دولت آمده بود که دستگاه ها می توانند این اعتبار را برای خدمات و امور بانوان استفاده کنند.

نماینده ساوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: درباره قانون افزایش مدت زمان مرخصی زایمان بانوان نیز در ابتدا این موضوع مطرح بود که دستگاهها باید اجرا کنند، اما موضوعی که مطرح شد این بود که تامین اجتماعی و شرکت های خصوصی که باید این مصوبه را اجرا کنند دچار ضرر و زیان می شدند و این شرکت ها می توانند در قوانین خودشان آن را اجرا کنند.

این در حالی است که پس از آنکه قانون افزایش مرخصی زایمان زنان از 6 به 9 ماه مصوب و به دستگاه ها ابلاغ شد، زهرا سجادی ــ معاون امور خانواده مرکز زنان ریاست جمهوری اعلام کرده بود که دستگاه ها مکلف به اجرای این مصوبه نیستند و با توجه به امکانات بودجه ای خود اختیار دارند تا این مصوبه را اجرایی کنند.

مجلس شورای اسلامی روز 20 خرداد ماه سال جاری مرخصی زایمان مادران را از شش ماه به 9 ماه افزایش داد و برای پدران هم مرخصی دو هفته‌ای در نظر گرفت که غیرقابل خرید و غیرقابل ذخیره است.

کلید واژه: زنان - حقوق زنان
کد مطلب: 33220
زمان انتشار: چهارشنبه 16 مرداد 1392 - 12:34:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب