به روز شده: 12 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 33371
زمان انتشار: دوشنبه 28 مرداد 1392 - 11:10:46

صدور اسناد هویتی از جمله شناسنامه برای کودکان بی سرپرست تسهیل شد

 صدور اسناد هویتی از جمله شناسنامه برای کودکان بی سرپرست تسهیل شد
کودکان  - مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: صدور اسناد هویتی از جمله شناسنامه برای افراد بی سرپرست در پی امضای تفاهم نامه ای با سازمان بهزیستی کشور، تسهیل شد.

به گزارش ایرنا، «محسن اسماعیلی»افزود: سازمان ثبت احوال همواره با سازمانهایی که اقشار آسیب پذیر را نگهداری می کرده، همکاری داشته و با توجه به اینکه سازمان بهزیستی، مسئولیت کودکان بی سرپرست را برعهده دارد، تصمیم گرفته شد صدور شناسنامه برای این کودکان تسهیل شود.
وی اظهار داشت: ماموران ثبت احوال موظفند خواسته های مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی از جمله صدور و تعویض شناسنامه، سند هویتی و غیره را انجام دهند.
اسماعیلی با بیان اینکه آمار دقیقی در زمینه صدور شناسنامه برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی وجود ندارد، تصریح کرد: براساس بررسی های انجام شده، سالانه برای هزار و ۲۰۰ حکم سرپرستی که از دادگاه به سازمان ثبت احوال ارسال می شود، شناسنامه صادر خواهد شد.
این مقام مسئول در سازمان ثبت احوال، با اشاره به اینکه صدور شناسنامه برای افراد بی سرپرست برابر با ماده ۱۶ قانون ثبت احوال صورت می گیرد، گفت: اشخاصی که قانونی سرپرست طفلی را برعهده دارند و یا متصدی و نماینده سازمانی که سرپرستی طفل به آنجا سپرده شده، می توانند برای صدور شناسنامه اقدام کنند.
اسماعیلی افزود: صدور اسناد هویتی از جمله شناسنامه مددجویان از طریق دفاتر ثبت احوال در سراسر کشور انجام می شود.

 

کد مطلب: 33371
زمان انتشار: دوشنبه 28 مرداد 1392 - 11:10:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب