به روز شده: 7 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 33899
زمان انتشار: یکشنبه 24 شهریور 1392 - 13:21:46

گاردین: سوء استفاده های جنسی از مهاجران در انگلیس

گاردین: سوء استفاده های جنسی از مهاجران در انگلیس
اقلیت ها  - مهاجران در برخی بازداشتگاههای انگلیس مورد بدرفتاری و سوء‌ استفاده جنسی قرار می گیرند.


به گزارش واحد مرکزی خبر ، روزنامه گاردین نوشت : یکی از بازداشت شدگان سابق در مرکز جمع آوری مهاجران در یارلز وود می گوید، زنانی که در آنجا نگهداری می شوند در معرض روابط جنسی ناخواسته و بدرفتاری به دست نگهبانان و دیگر مقامات قرار دارند.

یک زن بیست و سه ساله اهل رومانی به نام تانیا که مارس گذشته از آن مرکز آزاد شد، در اظهارنامه ای که به رویت گاردین و پلیس رسیده است ، با تشریح مشکلاتش در آنجا از جمله  ایذاء جنسی به دست سه نگهبان مرد ادعا کرده است که به محض مطلع کردن مدیریت از اینگونه حوادث ظرف چند روز از آنجا اخراج شد.

وی همچنین از روابط ناشایست نگهبانی با حداقل چهار زن خبر داده است.

این ادعاها سوالات جدیدی را درباره نحوه رفتار با زنان آسیب پذیر در مرکز نگهداری مهاجران در انگلیس از جمله مرکز یارلزوود در بدفوردشایر مطرح می کند.

این مرکز بزرگترین مرکز جمع آوری مهاجران است که با گنجایش چهارصد نفر به نگهداری زنان اختصاص دارد.

به گفته این مهاجر رومانیایی، تعداد زیادی از ماموران آن مرکز ضمن سوء ‌استفاده جنسی از دختران به آنها وعده هایی در مورد  فرصت بهتر برای قبول درخواست پناهندگی شان یا اقامت در انگلیس می دهند.

منابع یارلزوود می گویند، در پی گواهی دادن تانیا احتمالا موارد بیشتری از سوء‌استفاده از مهاجران زن فاش خواهد شد چون بسیاری از آنها تاکنون جرات شکایت نداشتند.

واحد استانداردهای حرفه ای در وزارت کشور انگلیس به آژانس مرزی این کشور توصیه کرده است برای پی بردن به دامنه روابط ناشایست در مرکز یارلزوود با زنانی که در آنجا نگهداری می شوند، مصاحبه شود.

شرکت خدماتی سرکو طبق قراردادی با وزارت کشور انگلیس مسئولیت اداره کردن مرکز یارلزوود را بر عهده دارد. این شرکت اوایل امسال به یک پناهجوی بیست و نه ساله پاکستانی که  مورد تعرض جنسی یک پرستار قرار گرفته بود،‌ مبلغ فاش نشده ای را پرداخت کرد. جزئیات تکان دهنده جدیدترین ادعاهای مطرح شده احتمالا منجر به تحقیقات کاملی در مورد نحوه اداره این مرکز خواهد شد.

طبق اظهارنامه تانیا، یکی از مقامات شرکت سرکو با سوء استفاده جنسی از وی به او درباره اخراج نشدن از کشور اطمینان داده بود.

به گفته وی، بسیاری ماموران پس از تجاوز جنسی به زنان مهاجر سعی می کنند شواهد جرم را از بین ببرند.

سخنگوی وزارت کشور انگلیس اطمینان داد درباره همه ادهای مطرح شده درباره سوء رفتار با مهاجران به طور کامل تحقیق خواهد شد.


 
 
 

کد مطلب: 33899
زمان انتشار: یکشنبه 24 شهریور 1392 - 13:21:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب