به روز شده: 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 33913
زمان انتشار: دوشنبه 25 شهریور 1392 - 10:50:49

بلاتکلیفی معاونت امور زنان تا کی ادامه دارد؟

زنان  - وقتی مرکز امور زنان و خانواده با دستور رییس‌جمهوری دولت دهم به معاونت امور زنان و خانواده تغییر یافت و رییس این مرکز به جای مشاور امور زنان رییس‌جمهور، معاون این بخش شد. جایگاه قانونی مرکز پراهمیت‌تر شد و این امید می‌رود که طرح‌های معاونت زودتر به نتیجه برسد و مراحل خود را طی کند.

به گزارش ایسنا، پس از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و توجه رییس‌جمهور بر مسائل زنان، این احتمال می‌رفت که روحانی پس از رای مثبت وزرای کابینه‌اش در مجلس، هر چه سریعتر روسای معاونت‌های مهم خود را تعیین کند؛ اما انگار معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری هنوز آنقدر مهم نشده که ضرورت تعیین معاون این نهاد دولتی احساس شود. البته این احتمال هم می‌رود که به دلیل اهمیت این مرکز و جایگاه زنان و تعیین فردی توانمند برای این معاونت، انتخاب فردی لایق برای این پست را سخت کرده باشد.

آیا اینکه هنوز برای معاونت امور زنان و خانواده فردی تعیین نشده، تمام اقدامات موثر و فایده برای زنان را به تعویق نمی‌اندازد؟ پیگیری‌های لایحه‌هایی چون «تامین امنیت زنان» که به تازگی بررسی آن در دولت آغاز شده و «ترویج تغذیه با شیرمادر» در مجلس، اجرای ماده 230 برنامه پنجم توسعه در دستگاه‌ها، بیمه 200 هزار زن خانه دارپس از آن همه کارشناسی‌ها و بسیاری از این طرح‌ها که نیازمند پیگیری و بررسی بیشتر از سوی معاونت امور زنان است، بلاتکلیف مانده است.

مجتهدزاده در حالی هنوز سمت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را دارد که شنیده‌ها حاکی از آن است که وی به جلسات دولت نیز دعوت نمی‌شود؛ اما اینکه چرا هنوز فردی به جای مجتهدزاده تعیین نمی‌شود، سئوالی است که برای جامعه زنان و فعالین این حوزه مطرح است.

البته چندین گزینه برای این سمت مطرح شده که همه آن گزینه‌ها در حد حرف باقی مانده است. پروین داداندیش به عنوان نماینده امور بانوان ستاد انتخاباتی دولت یازدهم، زهرا پیشگاهی‌فر رییس سابق مرکز مطالعات زنان دانشگاه تهران، زهرا شجاعی رییس اسبق مرکز امور زنان در دولت خاتمی، فرزانه مافی و همچنین سمیه طهماسبی از گزینه‌هایی هستند که در این مدت مطرح شده، اما هنوز قطعیت حضور هیچ یک از آنها مشخص نشده است.

این در حالی است که نزدیک به دو ماه از تشکیل دولت یازدهم می‌گذرد و تکلیف این معاونت مهم در امور زنان مشخص نشده و مثل همیشه مسائل مربوط به زنان بی‌اهمیت باقی مانده است.

کد مطلب: 33913
زمان انتشار: دوشنبه 25 شهریور 1392 - 10:50:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب