به روز شده: 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 33983
زمان انتشار: شنبه 30 شهریور 1392 - 10:49:42
معاون نماینده دائم ایران در سازمان ملل :

تروریسم ، قاچاق مواد مخدر و افراط گرایی باید با همکاری های منطقه ای ریشه کن شود

تروریسم ، قاچاق مواد مخدر و افراط گرایی باید با همکاری های منطقه ای ریشه کن شود
حقوق بشر  - سفیر و معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل خواستار قاطعیت جامعه جهانی برای مبارزه با کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در جلسه شورای امنیت این سازمان که در خصوص موضوع افغانستان تشکیل شده بود، تقویت و توسعه روابط با همسایگان از جمله افغانستان را یکی از اولویت‌های سیاست خارجی حسن روحانی رئیس جمهور و دولت جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

سفیر و معاون نماینده دائم کشورمان با اشاره به تلاش جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی با افغانستان در چارچوب ابتکارات منطقه‌ای،  قاچاق مواد مخدر، تروریسم و افراط گرایی را از جمله مسائل مهمی دانست که بایستی با همکاری‌های منطقه‌ای ریشه‌کن شوند.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران از همکاری‌های منطقه‌ای بین افغانستان و همسایگان خود برای ایجاد فضایی بهتر در اثر اعتمادسازی استقبال می‌کند.

دهقانی با اشاره به گزارش جهانی سال 2013 که اعلام کرده کشت خشخاش 15 درصد در سطح جهانی افزایش داشته و بخش اعظم آن در افغانستان بوده است، تصریح کرد: این امر نه تنها بر رشد اقتصادی افغانستان تاثیر گذاشته، بلکه امنیت در افغانستان و منطقه را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

وی افزود: درآمد حاصل از فروش مواد مخدر به منبع تامین مالی گروه‌های تروریستی تبدیل شده و این امر باعث شده تا تروریست‌ها و گروه‌های افراطی تلاش برای بی ثبات سازی افغانستان را افزایش دهند که طبعا بر امنیت همسایگان و منطقه تاثیر منفی دارد.

سفیر و معاون نماینده دائم کشورمان ضمن برشمردن فعالیت‌ها و همکاری‌های کشورمان در تقویت مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریست‌ها و افراط گرایان تاکید کرد: با توجه به ناکامی جامعه بین‌المللی برای مبارزه با کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان، لازم است اقدامات قاطع‌تری از سوی جامعه جهانی برای مبارزه با این معضل صورت پذیرد.

دهقانی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از نقش مهم و سازنده سازمان ملل برای بهبود شرایط در افغانستان حمایت می‌کند.

کلید واژه: حقوق بشر
کد مطلب: 33983
زمان انتشار: شنبه 30 شهریور 1392 - 10:49:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد