به روز شده: 8 ساعت و 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 33987
زمان انتشار: شنبه 30 شهریور 1392 - 11:37:30

یونیسف نسبت به پیامدهای اشتغال کودکان آواره سوری هشدار داد

یونیسف نسبت به پیامدهای اشتغال کودکان آواره سوری هشدار داد
کودکان  - صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف نسبت به پیامدهای اشتغال کودکان آواره سوری به مخصوص در لبنان هشدار داد.

 به گزارش ایرنا، منابع خبری عربی روز شنبه گفتند: ورود کودکان به بازار کار، پدیده خطرناکی است که پس از ورود هزاران آواره سوری به لبنان، در خیابان های این کشور رواج یافته است.
یونیسف با هشدار نسبت به گسترش این پدیده اعلام کرد، حدود ۴۰۰ هزار کودک سوری به همراه خانواده هایشان از سوریه آواره شده اند و بیشتر آنان برای تامین هزینه خانواده های خود، از تحصیل محروم و مجبور به اشتغال شده اند.
خطرناک ترین پیامدهای جنگ و درگیری، تنها محدود به استفاده از سلاح و خشونت علیه مردم نیست بلکه بار اصلی پیامدهای جنگ روی دوش غیر نظامیان قرار می گیرد.
هزاران غیر نظامی از خانه و کاشانه خود در سوریه آواره شده اند. صرف نظر از این که آنان پس از ترک منازل خود در داخل سوریه آواره شده باشند یا وارد خاک کشورهای همسایه شده باشند، رنج های آنان تفاوتی با یکدیگر ندارد.
با فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی جدید، یونیسف نسبت به خطر ورود کودکان آواره به خیابان ها برای کار و محرومیت آنان از تحصیل به مخصوص در کشور لبنان هشدار داد.
در لبنان اردوگاه رسمی برای آوارگان سوری وجود ندارد. یکی از مسئولان یونیسف گفت، با این که بیش از ۴۰۰ هزار کودک آواره سوری رسما از سوی سازمان ملل ثبت نام شده اند اما تنها یک چهارم آنان وارد کلاس درس در مدارس شده اند.
هزاران کودک در سن تحصیل در اردوگاه های غیر رسمی زندگی می کنند و کلاس درسی دائمی برای آنان وجود ندارد.
یونیسف می کوشد کلاس های درس را در داخل اردوگاه های آوارگان سوری ایجاد کند ولی به گفته مسئولان این سازمان، چنین اقدامی در درازمدت مفید نیست زیرا اردوگاه های لبنان رسمی نیست.
یونیسف هشدار داد خانواده های آواره سوری به صورتی فزاینده برای تامین هزینه های زندگی خود وابسته به اشتغال کودکانشان هستند. بیشتر این خانواده ها بدون مرد خود از سوریه گریخته اند و مردان آنان یا کشته شده یا در سوریه باقی مانده اند، لذا تامین مالی برای تهیه مایحتاج ضروری زندگی، مشکل اساسی آنان است.
یونیسف اعلام کرد تعداد پناه جویان سوری در لبنان از ۷۵۰ هزار نفر فراتر رفته و پیش بینی می شود این عدد در پایان سال جاری میلادی از مرز یک میلیون نفر هم عبور کند.

 

کد مطلب: 33987
زمان انتشار: شنبه 30 شهریور 1392 - 11:37:30
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب