به روز شده: 7 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 33994
زمان انتشار: یکشنبه 31 شهریور 1392 - 09:35:21

شکایت ونزوئلا از دولت آمریکا به سازمان ملل

شکایت ونزوئلا از دولت آمریکا به سازمان ملل
حقوق بشر  > جهان  -  به دنبال رد درخواست روادید برخی مقام های ونزوئلایی توسط دولت آمریکا برای حضور در نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، کاراکاس با ارسال نامه ای به سازمان ملل رسما از این اقدام دولت آمریکا شکایت کرد.

 به گزارش ایرنا،ساموئل مانکادا، نماینده دایم ونزوئلا در سازمان ملل با ارسال نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار اقدام این نهاد بین المللی علیه دولت امریکا و پایان دادن به این رفتار واشنگتن شد.
در این نامه تاکید شده است که دولت آمریکا باید به تعهدات بین المللی خود در خصوص حضور هیات های دیپلماتیک در سازمان ملل پایند باشد.
رد درخواست ویزای عده ای از اعضای هیات همراه رییس جمهور ونزوئلا برای سفر هفته آینده به نیویورک در حالی صورت گرفته است که تنش های دیپلماتیک میان آمریکا و این کشور آمریکای لاتین افزایش یافته است.
روز پنجشنبه دولت آمریکا اجازه نداد هواپیمای حامل نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا از حریم هوایی زیر نظر آمریکا بسوی چین پرواز کند.
الیاس خائوا وزیر امور خارجه ونزوئلا روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: پیش از آنکه مادورو و هیأت همراهش برای انجام یک سفر رسمی ، راهی چین شوند، پیامی از سوی مقام های آمریکایی مبنی بر اینکه واشنگتن مجوز عبور هواپیمای رییس جمهور ونزوئلا را از حریم هوایی آمریکا در اقیانوس اطلس نخواهد داد.
با این پیام، عملا فضای پورتوریکو برای عبور هواپیمای حامل مادورو بسته شد زیرا این کشور کوچک امریکای مرکزی با نزدیک به چهار میلیون نفر جمعیت، از ۱۱۴ سال پیش تاکنون مستعمره امریکا است و دولتی به شمار می رود که فقط در امور داخلی خود تا حدی خودمختار است، اما از نظر رسمی تحت قیمومت امریکا قرار دارد.
در واکنش به این تصمیم، رییس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که تصمیم دولت آمریکا را در ممانعت از پرواز هواپیمای حامل او از طریق آسمان پورتوریکو را یک جرم وخیم می داند و اقدامات دیپلماتیک جدی علیه آن اعمال خواهد کرد.

 

کد مطلب: 33994
زمان انتشار: یکشنبه 31 شهریور 1392 - 09:35:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد