به روز شده: 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 34010
زمان انتشار: یکشنبه 31 شهریور 1392 - 11:32:53

بیانیه وزارت امور زنان تونس درباره جهاد نکاح

بیانیه وزارت امور زنان تونس درباره جهاد نکاح
زنان  -  پایگاه مصری الیوم السابع روز یکشنبه گزارش داد، وزارت امور زنان تونس تصمیم گرفته تبلیغات رسانه ای علیه جهاد نکاح در سوریه را شروع کند.

این گزارش می افزاید، این تصمیم بعد از آن گرفته شده که تعدادی از دختران تونسی، بعد از سفر به سوریه به منظور جهاد نکاح حامله به وطن خود بازگشته اند.
وزارت امور زنان تونس در بیانیه ای نسبت به خطر این گونه اقدامات عجیب هشدار داده و اعلام کرده اقدام دختران تونسی در آنچه به نام جهاد نکاح نامیده شده تبعات نامناسبی در جامعه و خانواده دارد.
در این بیانیه آمده است ، تبلیغات رسانه ای و فرهنگی برای متوجه کردن زنان و خانواده ها به منظور خطر چنین اقداماتی شروع شده تا این مساله به یک پدیده اجتماعی تبدیل نشود.
بیانیه وزارت امور زنان تونس با محکوم کردن هر طرفی که در این جنایت شرکت کرده، اعلام کرد، همه طرف هایی که در این اقدام نقش داشته مسوول هستند.
وزارت امور زنان با این حال اعلام کرده آماده پذیرایی از دختران قربانی جهاد نکاح و توجه به خواسته های آنان است.
وزارت امور زنان تونس با محکوم نمودن صدور فتوا از سوی برخی از مبلغان مذهبی افراطی که به چنین اعمالی تشویق کرده، از همه کسانی که از چنین وضعیتی با خبر هستند درخواست نموده مقامات اجرایی را در جریان بگذارند.
این نهاد وزارتی تونس گفته با کلیه نهادهای دولتی و غیر دولتی مربوط به این مساله همکاری خواهد کرد تا طرح عاملان ترغیب جوانان به این گونه اقدامات را خنثی نماید.
برپایه این گزارش، این وزارت خانه، اتاق فکری متشکل از نهاد های مربوطه و تشکل های جامعه مدنی برای بیان خطر این مساله تشکیل داده و از همه طرف ها خواسته مسوولیت های خود را برای مقابله با این اقدامات برعهده بگیرند.

کد مطلب: 34010
زمان انتشار: یکشنبه 31 شهریور 1392 - 11:32:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب