به روز شده: 3 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 34031
زمان انتشار: دوشنبه 1 مهر 1392 - 11:05:42

یونیسف کودکان آواره سوری را به مدرسه بازمیگرداند

یونیسف کودکان آواره سوری را به مدرسه بازمیگرداند
کودکان  - یونیسف با همکاری وزارت آموزش پرورش سوریه تلاش دارد یک میلیون دانش آموز دوره ابتدایی سوری را به مدرسه بازگرداند.

شبکه تلویزیونی روسیا الیوم گزارش داد: با گسترش بحران سوریه و آغاز سال تحصیلی در این کشور، مشکلات زیادی فراروی دانش آموزان سوری قرار دارد.
شیرین العلی خبرنگار این شبکه از استان حمص گزارش داد: ورود درگیری ها در مناطق مختلف سوریه به سومین سال، بخش آموزش در این کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.
سازمان یونیسف با همکاری وزارت آموزش پرورش سوریه عملیاتی برای توانمند سازی یک میلیون دانش آموز دوره ابتدایی این کشور را تحت عنوان «بازگشت به مدرسه» آغاز کرده است.
عبدالقادر موسی نماینده یونیسف در سوریه در استان حمص در این باره گفت: در دو سال گذشته دو میلیون کودک مدرسه را ترک کردند، و آنها دیگر قادر به بازگشت به مدرسه نیستند و طبیعتا از آموزش باز مانده اند.
از این رو ما با همکاری وزارت آموزش و پرورش سوریه، هلال احمر و سازمانهای غیر دولتی تلاش داریم آنها را به مدرسه برگردانیم.
این در حالی است که مدارس استان حمص به علت تعطیلی مدارس در مناطق دیگر به شدت شلوغ شده است.
فاطمه الحسین مدیر مدرسه «عکرمه المخزومی» در استان حمص گفت: همه تلاش داریم با امکانات موجود نیازهای دانش آموزان را بر طرف کنیم.
دانش آموزان با وجود خطرهای زیادی برای حضور در کلاس های درس، تلاش می کنند سر کلاس های درس حاضر شوند.
یک دانش آموزش دختر سوری به خبرنگار روسیا الیوم گفت: ما هرگز نمی ترسیم و به مدرسه می رویم و کوشش خواهیم کرد تا درس بخوانیم، زیرا «سلاح ما علم است».
این در حالی است که اداره کل آموزش و پرورش استان حمص از تلاش سازمانهای بین المللی در کمک به آموزش و پرورش قدردانی و بر ضرورت کمک به بازسازی مدارس این استان تاکید کرده است.

احمد ابراهیم مدیر کل آموزش و پرورش استان حمص در این باره گفت: نزدیک به دویست و بیست مدرسه در این استان تخریب شده است، و زیان های وارده به بخش آموزش این استان بالغ بر یک میلیارد و صد و پانزده میلیون لیره سوریه برآورد می شود.
خبر نگار این شبکه در پایان گفت: آموزش و پرورش سوریه در شرایط کنونی نیازمند همکاری تنگاتنگ سازمانهای بین المللی و دستگاه های ذی ربط در دولت سوریه است و این همکاری ضروری است.

کد مطلب: 34031
زمان انتشار: دوشنبه 1 مهر 1392 - 11:05:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب