به روز شده: 4 ساعت و 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 34072
زمان انتشار: چهارشنبه 3 مهر 1392 - 11:18:44

انتقاد مجلس از شهریه مدارس غیردولتی

 انتقاد مجلس از شهریه مدارس غیردولتی
کودکان  -  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌نمایندگان مجلس در رابطه با دریافت شهریه مدارس غیرانتفاعی و نحوه اعطای مجوز برای تاسیس این مدارس انتقاداتی را دارند همچنین دولت حمایت از پیش دبستانی‌ها را به صفر رسانده است.

به گزارش تسنیم، جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به حضور رئیس سازمان مدارس غیردولتی در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت:‌ هم‌اکنون در حوزه مدارس غیردولتی و پیش‌دبستانی‌ها با مشکلاتی مواجه هستیم که منجر به نارضایتی خانواده‌ها شده است.

وی افزود: نمایندگان مجلس در رابطه با شهریه مدارس غیردولتی انتقاداتی را داشتند و اینکه روند نباید به گونه‌ای باشد که مدیران مدارس غیرانتفاعی به میل خود شهریه‌ها را افزایش دهند در حقیقت نمایندگان مجلس نسبت به سیاست‌گذاری آموزش و پرورش در رابطه با مدارس غیرانتفاعی و اخذ شهریه از خانواده‌ها سوال داشتند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه تعدادی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز نسبت به روند ارزیابی برای اخذ مجوز مدارس غیرانتفاعی انتقاد داشتند، گفت: یکی دیگر از موضوعات مطرح شده بررسی وضعیت پیش دبستانی‌ها در آموزش و پرورش بود؛ طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دولت باید از پیش دبستانی‌ها حمایت کند اما هم‌اکنون حمایت‌های دولتی از پیش دبستانی‌ها به صفر رسیده است.

به گزارش تسنیم، اگرچه شهریه مصوب مدارس غیردولتی هرسال از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌شود و مدیران این مدارس موظفند پوستر شهریه را مقابل دید خانواده‌ها روی دیوار مدرسه نصب کنند اما آنچه خانواده‌ها به‌وضوح به آن اعتراف دارند این است که مدیران مدارس به این شهریه‌ها اکتفا نمی‌کنند بلکه در طول سال نیز برای موارد مختلف همچون تغذیه، کتاب‌های کمک درسی و ... پول طلب می‌کنند.

اگرچه وزارت آموزش و پرورش امسال نرخ افزایش شهریه مدارس غیردولتی را 15 درصد اعلام کرده است اما آنچه موجب نگرانی والدین است دریافت شهریه‌هایی بالاتر از این نرخ مصوب آن هم در طول سال تحصیلی و به بهانه‌ کلاس‌های فوق برنامه است.

کد مطلب: 34072
زمان انتشار: چهارشنبه 3 مهر 1392 - 11:18:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب