به روز شده: 2 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 34075
زمان انتشار: چهارشنبه 3 مهر 1392 - 12:34:10

ایجاد شناسنامه الکترونیکی برای زنان سرپرست خانوار

ایجاد شناسنامه الکترونیکی برای زنان سرپرست خانوار
زنان  - مدیر ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار از ایجاد شناسنامه الکترونیکی برای زنان سرپرست خانوار خبر داد.

به گزارش تسنیم،  فهیمه فیروزفر، مدیرستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سومین جشنواره زنان و تولید ملی، با بیان اینکه توانمندی به بانوان خودسرپرست در اولویت‌ های کاری ستاد بوده است، تصریح کرد: در دو دوره گذشته جشنواره ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نقش این بانوان بسیار مهم و پر رنگ بوده است. این در حالی است مجموعه‌هایی که تولیدات خوبی را عرضه می‌کنند و توانایی رقابت با برندها را دارند در مجموعه‌های کوثر حضور داشته و فعالیت می‌کنند.

مدیرستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مشاوره تحصیلی و ازدواج فرزندان زنان سرپرست خانوار را برای مجموعه شهرداری تهران مهم خواند و ادامه داد: مشاوره تحصیلی و ازدواج برای تمامی این افراد در نظر گرفته شده تا بنیان خانواده محکم‌تر شود و در این باره می‌توانیم برای مستحکم‌تر زندگی خانوادگی این افراد کمک شایان توجهی را داشته باشیم.

وی کمک خیرین به بانوان نیازمند این مجموعه را موجب جهت‌دهی خوبی برای زندگی آینده این افراد عنوان کرد و اظهار کرد: از سوی دیگر کمک خیرین به نذر فرهنگی می‌تواند در جهت توسعه و اشاعه تفکر از خودگذشتگی، ایثار و کمک به هم نوعان و همشهریان موثر باشد. البته باید توجه داشت افرادی که به این بانوان کمک می‌کنند، در عین حال که ممکن است تاثیرگذاری مثبتی داشته باشند، اما متاسفانه در برخی موارد کمک خیریه به این بانوان به ضرر آن‌ها تمام می‌شود. از این رو می‌توان گفت که خیرین تنها کمک مالی به بانوان سرپرست خانوار را دنبال می کنند،  این در حالی است که ما کمک معنوی این افراد را می‌طلبیم.

فیروزفر با بیان این‌که کمک مالی به برخی زنان سرپرست خانوار معضلی را برای این افراد به‌وجود آورده است، تصریح کرد: متاسفانه کمک مالی برخی از افراد و خیرین چالش‌هایی را به‌وجود آورده است. زیرا بدون این‌که این افراد کاری انجام دهند، به آن‌ها کمک مالی می‌شود و مانع از اشتغال این افراد خواهد شد. باید توجه داشته باشیم که  با این کار کرامت انسانی از می‌رود.

وی ایجاد شناسنامه الکترونیکی زنان سپرست خانوار را از دیگر اقدامات مثبت ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار خواند و اضافه کرد: سیستم ستاد توانمندسازی به‌صورت یک شبکه کلی نام و نام خانوادگی افراد را به همراه کد پستی وارد سامانه کرده و بدین صورت هیچ وقت نمی‌تواند از دو  مکان خدمت بگیرد.

فیروزفر افزود: ایجاد شناسنامه الکترونیکی برای این افراد باعث می‌شود تا برنامه‌ریزی‌ها براساس خدماتی که ستاد توانمندسازی ارایه می‌دهد، راحت‌تر شود، زیرا  اگر بتوانیم یک بانک اطلاعاتی قوی برای زنان سرپرست خانوار شهر تهران داشته باشیم به کمک خیریه‌ها، بهزیستی و کمیته امداد در هر محله‌ای، هر تعداد زن سرپرست خانوار با برنامه‌های جامع ازخدمات ستاد توانمندسازی برخوردار می‌شوند.

فیروزفر در مورد بحث اشتغال و آموزش زنان سرپرست خانوار خاطرنشان کرد: تا کنون در اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار توانسته‌ایم کارهای جامعی را به انجام برسانیم و طبق دستورالعمل‌ها در نظر داریم در هر منطقه‌ای در ماه یک محله را به‌صورت پایلوت انتخاب کنیم تا در جهت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار محلات شهر تهران، بتوانیم قدم مثبتی را برداریم.

کد مطلب: 34075
زمان انتشار: چهارشنبه 3 مهر 1392 - 12:34:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب