به روز شده: 54 دقیقه قبل
کد مطلب: 34082
زمان انتشار: پنجشنبه 4 مهر 1392 - 15:43:38

روسیه تامین امنیت روند نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه را برعهده گرفت

روسیه تامین امنیت روند نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه را برعهده گرفت
حقوق بشر  > جهان  - معاون وزیر خارجه روسیه از آمادگی کشورش برای برعهده گرفتن مسئولیت تامین امنیت روند اجرای طرح نابودسازی تسلیحات شیمیایی در سوریه و تاسیسات موجود در این کشور خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور حاضر است در امر تامین امنیت اقدامات در چارچوب برنامه نابودسازی تسلیحات شیمیایی در سوریه مشارکت داشته باشد.

ریابکوف تاکید کرد که روسیه می‌تواند بعد از آنکه روند نابودسازی تسلیحات شیمیایی در سوریه آغاز شد، اقدامات لازم برای مرحله تامین امنیت روند اجرای این طرح و امنیت تاسیسات مربوطه را برعهده بگیرد.

معاون وزیر خارجه روسیه افزود: در این رابطه مقامات مسکو روی حمایت کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی و شرکت آنها در تامین امنیت تاسیسات شیمیایی در سوریه حساب می‌کند.

ریابکوف با اشاره به اینکه هنوز مواضع ناتو در این خصوص را نمی‌داند، گفت: ناتو سعی دارد سناریوی لیبی را در مورد سوریه تکرار کند.

وی تاکید کرد: گروه کشورهای عضو ناتو با اقداماتشان ضوابط و حقوق بین‌الملل که از سوی شورای امنیت تصویب شده را نقض می‌کنند و روسیه کاملا مخالف چنین برخوردی در عرصه روابط بین‌الملل است.

این دیپلمات بلندپایه روس همچنین یادآور شد که مقامات مسکو روی همکاری کامل دولت سوریه با تحقیقات در زمینه بکارگیری سلاح شیمیایی در حمله 21 آگوست به حومه دمشق حساب می‌کنند.

ریابکوف پیش از این از ادامه تحقیقات بازرسان سازمان ملل در این زمینه خبر داده بود.

وی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به این مسئله افزود: گزارشی که بعد از گزارش اخیر بازرسان سازمان ملل منتشر خواهد شد، باید همه جوانب را در نظر گفته و فاقد هر نوع نتیجه گیری شتاب زده باشد.

روسیه پیش از این گزارش قبلی بازرسان بین‌المللی در بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه را یک‌جانبه، ناقض و بدون در نظر گرفتن همه جوانب اوضاع ارزیابی کرده بود.‬

کد مطلب: 34082
زمان انتشار: پنجشنبه 4 مهر 1392 - 15:43:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد