به روز شده: 2 ساعت و 39 دقیقه قبل
کد مطلب: 34146
زمان انتشار: دوشنبه 8 مهر 1392 - 11:40:16

فرصت برای مادرشدن دختران مجرد

فرصت برای مادرشدن دختران مجرد
کودکان  -  کارشناس مسائل زنان با بیان اینکه لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان فرصتی برای مادرشدن دختران مجرد است، گفت: رئیس‌جمهور باید اولویت کار خود را مسئله تسهیل ازدواج جوانان قرار دهد.

زهره الهیان، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و کارشناس مسائل زنان در گفت ‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان از مجلس هشتم مطرح و در نهایت به تایید شورای نگهبان رسید که براساس لایحه حمایت از کودکان و نوجوان آمده است که دختران مجرد و زنان بدون شوهر بالای 30 سال در صورت داشتن شرایط ویژه می‌توانند سرپرست کودک شوند که بنده با این امر موافق هستم چرا که باعث می‌شود تعدادی از کودکان از داشتن مادر محروم نشوند.

وی ادامه داد: در لایحه حمایت کودکان بی‌سرپرست این موضوع که دختران بالای 30 سال می‌توانند سرپرست کودکان بی سرپرست باشند به جهت اینکه برخی از دختران شرایط اجتماعی و مالی مناسب داشته و به دلیل سخت شدن شرایط ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج، مناسب بوده و امکانی فراهم می‌شود.

*دختران مجرد با حساسیت و وقت بیشتری به امور و تربیت کودکان رسیدگی می‌کنند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و کارشناس مسائل زنان گفت: وقتی امکان ازدواج مهیا نیست چرا دختران از تربیت کودک محروم شوند و این نعمت تربیت نسل آینده و پرورش به زنان سپرده نشود؛ در واقع مادری رسالت سنگینی است که بر عهده زنان نهاده شده است بنابراین با وجود شرایط اجتماعی و معضلات امکان ازدواج، چرا از تربیت کودک محروم شود ضمن اینکه محرومیت 2 جانبه است و این کودکان نیز از حضور مادر محروم می‌شوند.

الهیان با بیان اینکه دختران مجرد با حساسیت و وقت بیشتری به امور و تربیت کودکان رسیدگی می‌کنند و آنها می توانند با استطاعت مالی و سلامت  جسمی و روان نگهداری کودک را به نحواحسن  برعهده گیرند، اظهار داشت: برخی دختران امکان ازدواج ندارند و می توانند وقت خود را صرف تربیت فرزند کنند همچنین دختران مجرد با آگاهی از احتمالات ازدواج نکردن در این مسیر حرکت می‌کنند.

*دولت جدید موضوع تسهیل در ازدواج جوانان را در اولویت قرار‌دهد

وی در خصوص ازدواج آسان و ترویج آن افزود: یکی از اولویت‌هایی که دولت یازدهم مدنظر قرار دارد ازدواج جوانان و تسهیل در آن است؛ متأسفانه مسائل معیشتی و فرهنگی و اجتماعی مشکلات جدی برای بسیاری از جوانان در راستای ازدواج فراهم کرده و آنها بلاتکلیف هستند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و کارشناس مسائل زنان گفت: رئیس جمهور باید اولویت کار خود مسئله تسهیل ازدواج جوانان قرار دهد و بودجه برای کمک و ارائه تسهیلات به جوانان و خانواده آن‌ها فراهم کند تا مشکلات حل شود همچنین ازدواج دانشجویی می‌تواند مورد حمایت بیشتری قرار گیرد و تصمیمات جدی در این راستا صورت گرفته و توقع جامعه و جوانان از دولت جدید این امر است.

کد مطلب: 34146
زمان انتشار: دوشنبه 8 مهر 1392 - 11:40:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب