به روز شده: 2 ساعت و 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 34153
زمان انتشار: دوشنبه 8 مهر 1392 - 12:02:26

وجود ۷۵ هزار بانوی طلبه در سراسر کشور

زنان  - مدیر حوزه‌های علمیه خواهران از فارغ‌التحصیل شدن ۷۵ هزار بانوی طلبه در سراسر کشور خبر داد.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی در دیدار با دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش افزود: حوزه‌های علمیه خواهران اکنون ۳۹۴ واحد آموزشی، ۷۵ هزار فارغ‌التحصیل و ۶۰ هزار طلبه مشغول به تحصیل دارد.

 وی از بانوان طلبه به عنوان سپاهی عظیم در بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی یاد کرد و ادامه داد: در این بخش‌ها فعالیت‌های زیادی از سوی حوزه‌های علمیه خواهران صورت گرفته است.

 وی با بیان این‌که «اکنون فرصت مناسبی برای آسیب‌شناسی حرکت صورت گرفته در تعامل حوزه‌های علمیه خواهران و آموزش و پرورش فراهم آمده است» یادآور شد: ما به دنبال آن هستیم که بخشی از فارغ‌التحصیلان حوزه‌های علمیه خواهران در مدارس زیرمجموعه آموزش و پرورش حضور داشته باشند.

 جمشیدی با اشاره به ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای حوزه‌های علمیه،‌ گفت: آموزش و پرورش ظرفیت‌های علمی، آموزشی و فرهنگی فراوانی دارد که برای حوزه‌های علمیه جذاب است.

 وی اضافه کرد: دستگاه آموزش و پرورش در بخش نرم‌افزار، سخت‌افزار و توان مدیریتی و علمی، پشتوانه‌های قابل توجهی دارد.

 وی با بیان این‌که «حوزه‌های علمیه خواهران از ابتدا بنای همکاری با آموزش و پرورش را داشته است» اظهار کرد: پدیده عظیم حوزه‌های علمیه خواهران نباید نادیده گرفته شود.

 

کلید واژه: زنان - حقوق زنان
کد مطلب: 34153
زمان انتشار: دوشنبه 8 مهر 1392 - 12:02:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب