به روز شده: 3 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 34240
زمان انتشار: شنبه 13 مهر 1392 - 13:17:07

جرایم و نارسایی‌ها در حوزه پلیس زن بسیار اندک است

جرایم و نارسایی‌ها در حوزه پلیس زن بسیار اندک است
زنان  - معاون هماهنگ‌کننده ناجا گفت: رصد عملکرد پلیس زن نشان می‌دهد که دقیق، سریع و صحیح اقدام می‌کنند.به گزارش ایسنا، سردار تشکری صبح امروز در همایش تجلیل از زنان برتر ناجا در امر آموزش همگانی، گفت: زنان نقش زیادی در اجرای ماموریت‌های نیروی انتظامی ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و پشتیبانی‌های زنان در پی هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: ما شاهد آن بودیم که زنان در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی نقش بسیاری را ایفا می‌کنند؛ به گونه‌ای که نقش زنان در به ثمر نشاندن انقلاب و حفظ آرمان‌های آن بی‌بدیل بوده و اگر زنان در مقاطع انقلاب نبودند، قطعا دچار چالش می‌شدند.

تشکری با بیان اینکه زنان ایرانی در جامعه ما عنصر موثری هستند، گفت: در ناجا موضوع امنیت و تولید آن به عنوان یک تولید اجتماعی پذیرفته شده است و زنان می‌توانند در تولید امنیت نقش بسزایی داشته باشند.

معاون هماهنگ‌کننده ناجا با بیان اینکه سازمان‌ها و دستگاه‌های متعددی در بخش‌های اجتماعی، سیاسی و ... نقش دارند، گفت: کج‌کاری در سایر بخش‌ها در سبد ناجا سرریز می‌کند و اگر مسائل اقتصادی و ... حل نشود، کاستی‌ها به صورت ناهنجاری درآمده و کار نیروی انتظامی را سخت‌تر می‌کند. هر چند که نیروی انتظامی در بعد فرهنگ تلاش بسیاری انجام داده است.

 وی با بیان اینکه قدرت نرم و سخت در کنار یکدیگر مورد توجه نیروی انتظامی است، گفت: اگر اقدامات فرهنگی اثرگذار نباشد، باید از جنبه قدرت سخت استفاده کنیم. اما معتقدیم باید با نهادهای فرهنگی و آموزشی و ... تعامل درستی داشته باشیم و در حوزه تولید و ارتقای امنیت آنها را مشارکت دهیم.

تشکری با بیان اینکه ناجا با آحاد مختلف جامعه سر و کار دارد که نیمی از آنان زنان هستند، گفت: زنان و کودکان کار ویژه پلیس زن است، چرا که پلیس زن می‌تواند با این افراد ارتباط برقرار کند. بر همین اساس پایگاه پلیس زن بسیار بااهمیت است و از آنجایی که قدرت اغناسازی و کار آموزش و پیشگیری در حوزه پلیس زن تجلی پیدا می‌کند، درصدد آن هستیم که توجه ویژه‌ای به این قشر داشته باشیم، تا ماموریت‌های خود را به نحو احسن انجام دهند.

 معاون هماهنگ‌کننده ناجا با بیان اینکه زنان در ناجا علاوه بر نقش پلیس، نقش مادر و همسر را به نحو احسن انجام می‌دهند، گفت: به دلیل این کار مضاعف، باید به صورت ویژه از این افراد تقدیر کرد.

 تشکری با اشاره به رصد عملکرد زنان نسبت به پلیس مرد، گفت: زنان دقیق‌تر، سریع‌تر و صحیح‌تر کارها را انجام می‌دهند و کمترین تخلف و جرایم را به خود اختصاص داده‌اند و این در حالی است که بیشترین بازده را داشته‌اند.

 معاون هماهنگ‌کننده ناجا افزود: شاهد آن هستیم که جرایم و نارسایی‌ها در حوزه پلیس زن بسیار اندک است که این مسئله نشان‌دهنده سلامت، تعهد و ایثار پلیس زن است.

 

کد مطلب: 34240
زمان انتشار: شنبه 13 مهر 1392 - 13:17:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب