به روز شده: 2 ساعت و 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 34290
زمان انتشار: دوشنبه 15 مهر 1392 - 14:12:47

لایحه اجرای مرخصی ۹ماهه زایمان در بخش خصوصی

زنان  - رئیس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی گفت: بخش خصوصی اجرای مرخصی زایمان ۹ماهه زنان شاغل را قبول نکرده است و وزارت بهداشت لایحه ای برای حمایت از این بخش برای اجرای این قانون پیشنهاد کرد.


به گزارش واحد مرکزی خبر، سید حامد برکاتی درنشستی با خبرنگاران افزود:۱۴تا ۱۵نهاد دولتی مسئول اجرای قانون مرخصی زایمان ۹ ماهه زنان شاغل هستند و لایحه پیشنهادی با نظر همه آنها تنظیم شده است.

وی گفت:‌ یکی از اشکالات این قانون این است که آن را درقالب لایحه جمعیتی مطرح کردند و اگر به شکلی مطرح شود که اسباب و لوازم اجرای آن مطرح شود مادران به خصوص دربخش خصوصی می توانند بیشتر به سلامت کودک خود توجه کنند.

رئیس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی افزود: این لایحه ازبهمن و اسفند سال گذشته روی دست دولت مانده است.

برکاتی همچنین با اشاره به این که قصد داریم تغذیه نوزاد با شیر مادررا در ساعت نخست تولد از ۶۸ درصد به ۹۰ درصد برسانیم ، گفت: آیین نامه ای در این زمینه نوشته شده است و در تلاش برای تصویب و اجرای قانون ترویج تغذیه با شیر مادر هستیم.

وی افزود: در آیین نامه اجرایی این قانون درنظرگرفته شده است که پس ازگذشت شش ماه از تصویب نهایی آن درباره مرخصی مادران بارداری که فرزندشان مرده ، مادرانی که رحم خود را برای تولد نوزاد دیگری دراختیار قرار داده اند و نیز درمسئله فرزند خوانده ها تصمیم گیری شود.


 
 
 

کد مطلب: 34290
زمان انتشار: دوشنبه 15 مهر 1392 - 14:12:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب