به روز شده: 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 34391
زمان انتشار: دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:24:06

رئیس کمیته بازرسان شیمیایی در سوریه منصوب شد

رئیس کمیته بازرسان شیمیایی در سوریه منصوب شد
حقوق بشر  > جهان  -  دبیرکل سازمان ملل، معاون سابق خود در امور برنامه‌های توسعه را به عنوان رئیس کمیته مشترک سازمان ملل و سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه منصوب کرد.


به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، منابع دیپلماتیک در سازمان ملل اعلام کردند: بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل، سیگرید کاگ، معاون خود در امور برنامه‌های توسعه سازمان ملل را به ریاست هیات مشترک اعزامی سازمان ملل و سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه برگزید.

بنا به گفته این منابع، بان کی‌مون روز یکشنبه با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت این تصمیم خود را اعلام کرد، این درحالی است که پیش‌ بینی می‌شود شورای امنیت روز چهارشنبه با این تصمیم موافقت کند .

پیشتر شورای امنیت با پیشنهاد بان کی مون مبنی بر تشکیل هیات مشترک سازمان ملل و سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی، موافقت کرد.

سیگرید کاگ هلندی که در سال 1994 از وزارت خارجه هلند به سازمان ملل پیوست، از سال 2010 سمت معاونت بان کی مون در امور توسعه را بر عهده دارد.

وی از سال 1994 از آن زمان تاکنون در مناصب مختلفی در آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) و صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) فعالیت کرده است.

کد مطلب: 34391
زمان انتشار: دوشنبه 22 مهر 1392 - 10:24:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب