به روز شده: 5 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 35057
زمان انتشار: سه شنبه 21 آبان 1392 - 19:27:28

مولاوردی خبر داد: عدم حذف جایگاه مشاوران امور زنان / راه‌اندازی اتاق فکر کارشناسان حوزه زنان

مولاوردی خبر داد: عدم حذف جایگاه مشاوران امور زنان / راه‌اندازی اتاق فکر کارشناسان حوزه زنان
زنان  -  معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به برگزاری نشست با مشاوران امور زنان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، گفت: اطمینان لازم در عدم حذف این جایگاه‌هاداده شده است؛ البته از مشاوران خواسته شد خودشان به بررسی ایجاد ویا اصلاح واحد ویا پست سازمانی مطلوب پرداخته وپیشنهاد خود را ارائه کنند.

به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشت: «جلسه‌ای با مشاوران امور زنان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی داشتم که بالاتفاق نگران حذف این پست از ساختارهای سازمانی بودند و مطرح کردند هنوز بخشنامه ای که درسال 89 الزام به ایجاد این پست واختصاص 3 پست ذیل آن کرده به تمام وکمال اجرا نشده است که مشمول گسترش بی رویه شده باشد! واین مشاوران اکثرا با حفظ سمت و بدون اشغال جایگاه خاصی انجام وظیفه می کردند وهرگز جایگاه شایسته خود را نیافته وحق حضور در جلسات شورای مدیران راهم نداشتند. نامه های مرتبط با موضوع زنان وخانواده نیز گزینشی وسلیقه ای به آنها ارجاع می شده و حتی بخشنامه اخیر الصدور که طبق بند ج آن الزام مورد اشاره حذف شده است هنوز به آنها ارجاع نشده است.


درادامه من هم برداشت خودم را از قسمتهای مختلف بخشنامه وبویژه تذکر 3 مندرج در آن بیان کردم که به نظرم الزام مربوط به ایجاد این پست‌ها درقالب "مشاور" برداشته شده واز دستگاه‌ها خواسته شده پیشنهادات خود را برای اصلاح ویا ایجاد هریک از واحدها یا پست های سازمانی به معاونت ذیربط ارسال کنند.مجموعه مذاکرات حضوری و تلفنی ومکاتبات اخیرمان نیز دلالت براین دارد واطمینان لازم در عدم حذف این جایگاه‌ها داده شده است.اما به مصداق " از تو به یک اشارت از من به سر دویدن" عده‌ای انگار برای حذف سریع وفی الفور این جایگاه‌های نیم بند لحظه شماری می کردند وجالب اینکه شنیده‌ها حکایت از تسری این بخشنامه به استانها هم دارد! وبرخی استانداران اقدام به حذف این پستها ظرف یکی دو روز کرده‌اند.


لذا به نظر می رسد شفاف سازی این موضوع از سوی معاونت ذیربط - با صدور بخشنامه مجدد، تذکر در دولت ویا مصاحبه - ضروری به نظر می رسد و دریکی از جلسات دولت هم خودم به آن اشاره داشتم. دراین جلسه هم از مشاوران خواسته شد خودشان به بررسی ایجاد و یا اصلاح واحد ویا پست سازمانی مطلوب پرداخته وپیشنهاد خود را ارائه کنند واز این فرصتی که پیش آمده نهایت بهره مندی را در تقویت وبازآرایی این جایگاه به عنوان بازوان اجرایی این معاونت داشته باشند. ماهم درکنارشان هستیم».

تأکید مولاوردی بر راه‌اندازی اتاق فکر و بهره‌گیری از نظرات کارشناسان حوزه‌ زنان

همچنین در  دیدار دبیرکل روسای کمیته‌های جمعیت زنان مسلمان نواندیش با معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده روسای کمیته‌های ادبی، حقوقی، فرهنگی و اجتماعی به تبیین نظرات و دیدگاه‌های خود پرداخته و گزارشی از عملکرد و اقدامات و برنامه‌های آتی خود را ارائه کردند.


فاطمه راکعی دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش، آمادگی مجموعه تشکل خود را جهت همکاری‌های مشترک اعلام کرده و از تصمیم آن جمعیت برای ارائه پیشنهادات و برنامه‌های خود جهت همکاری با معاونت در آینده نزدیک خبر داد.


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده نیز در پایان این دیدار ضمن تاکید بر تلاش و برنامه این معاونت در راه‌اندازی اتاق فکر و بهره گیری از مشورت و رایزنی و همفکری با متخصصان و کارشناسان حوزه‌های مختلف و مبتلابه مسایل زنان از جمعیت زنان مسلمان نواندیش درخواست کرد تا در جریان سازی و فضاسازی مباحث مورد نیاز حوزه زنان و خانواده و کمک به تئوری پردازی در این حیطه به این معاونت کمک کرده و در تحقق اهداف مورد نظر در کنار این معاونت باشند.

 

کد مطلب: 35057
زمان انتشار: سه شنبه 21 آبان 1392 - 19:27:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب