به روز شده: 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 35277
زمان انتشار: شنبه 2 آذر 1392 - 15:53:00

ازدواجهای اجباری نتیجه نبود فرصت‌ شغلی/مهلت به دستگاه‌ها برای ارتقای پست مشاوره زنان

ازدواجهای اجباری نتیجه نبود فرصت‌ شغلی/مهلت به دستگاه‌ها برای ارتقای پست مشاوره زنان
زنان  -  معاون رییس جمهور در صفحه شخصی خود در فیس بوک یادداشتی را پیرامون ازدواج‌های اجباری دختران در شهرستان‌های کوچک، منتشرکرد.

به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی در تازه‌ترین مطلبی که در صفحه فیس بوک نوشته خود عنوان کرده است: درجلسه‌ هیات دولت، گزارش سیمای اشتغال کشور ارائه شد، (بسته سیاستی برای حکمرانی در بازار کار). موضوعی که در آن فرصت کوتاه توانستم به آن اشاره کنم ضرورت ارائه آمار به تفکیک جنس است. یکی از مؤلفه‌های رشد معنی‌دار که در جلسه به آن اشاره شد شنیدن صدای همگان و دیدن وضعیتشان است.


وی توضیحات خود را اینگونه تکمیل کرده است: همچنین عنوان شد که «نابرابری کمتر» و «فرصتها و دسترسی بیشتر برای همگان» از جمله شاخص‌های ذیل چارچوب رشد فراگیر است.


به گفته مولاوردی، درحال حاضر بخش اعظم فارغ‌ التحصیلان جویای کار را دختران تشکیل می‌دهند و این موضوع در شهرهای کوچک که فرصتهای شغلی محدودتر است بیشتر نمایان می‌شود و با توجه به وضعیت معیشتی خانواده‌ها که اکثراً پرجمعیت هستند تنها راهی که برای برون‌رفت از این وضعیت پیش روی این دختران قرار می‌گیرد تن دادن به ازدواجهای اجباری و ناخواسته است که از همان ابتدا محکوم به شکست است. این واقعیتها باید مبنای هرگونه تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی در کشور باشد.فرصت یکماهه به دستگاه‌ها برای ارتقای پست مشاوره زنان


مولاوردی در ادامه گزارش خود به دیدارش با معاون توسعه مدیریت و نیروی انسانی رئیس‌جمهور اشاره کرده و گفته است: با معاون توسعه و نیروی انسانی رئیس جمهور در خصوص بخشنامه اخیر که از آن برداشت حذف الزام به ایجاد پست مشاور در امور زنان و خانواده در دستگاه‌ها شده است، برای چندمین بار مذاکره‌ای داشته و بار دیگر اطمینان لازم نسبت به عدم حذف این پست‌ها را کسب کردم و اینکه دستگاه‌ها از این فرصت می توانند برای ارتقا و تقویت این جایگاه‌ها بهره برده و پیشنهادات خود را جهت ایجاد یا اصلاح واحدها یا پستهای سازمانی خود ارائه کنند.


معاون زنان رئیس جمهور تاکید کرده است: مطلب جدیدی که معاون توسعه و نیروی انسانی رئیس جمهور اظهار داشتند، این بود که اگر ظرف یک ماه، پیشنهادی از سوی دستگاهی ارائه نشود، معاونت ذیربط آن را به منزله تمایل به ادامه وضعیت موجود و عدم تصمیم به تغییر آن ساختار تلقی خواهد کرد. با این همه هر روز از دستگاه‌ها و نیز استانها خبر می‌رسد که بعضاً خیزهایی برای حذف این ساختارها برداشته شده‌ است.

کد مطلب: 35277
زمان انتشار: شنبه 2 آذر 1392 - 15:53:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب